Խանջյան 20 հասցեում կիսակառույցի փլուզման հետևանքով տուժածներից մեկի վիճակը դեռևս գնահատվում է կայուն ծանր։ Նա ունի բազմակի կոտրվածքներ և գլխուղեղի փոքր ծավալի հեմատոմա։
Առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունից Panorama.am-ին տեղեկացրեցին, որ այս պահին «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում է գտնվում ևս մեկ տուժած, ում վիճակը մասնագետները գնահատում են միջին ծանրության։ Նա բաց և բազմաբեկոր կոտրվածք ունի և դեռևս մշտական գործիքային հսկողության տակ է գտնվում լյարդի ու մակերիկամի շրջանում հեմատոմայի կասկածի պատճառով։
Տուժածներից երեքը հիվանդանոցից դուրս են գրվել և հանգիստ վիճակում են, իսկ մյուս երեքը շարունակում են բուժվել նյարդավիրաբուժության բաժանմունքում։
Հիշեցնենք, որ փլուզման հետևանքով տուժել է 11 մարդ, նրանք բոլորն էլ Գեղարքունիքի մարզի Դդմաշեն գյուղի բնակիչներ են: Տուժածներից իննին շտապօգնության աշխատակիցները տեղափոխել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն: Պարզվել է տուժածների ինքնությունը` Կամո Ղահրամանյան (50 տ.), Արման Ղազարյան (40 տ.), Արման Գրիգորյան (25 տ.), Արսեն Հայրապետյան (30 տ.), Նահապետ Բադալյան, Վոլոդյա Մաթևոսյան, Սիրակ Թովմասյան, էդիկ Սուքիասյան (30 տ.) և Ռոբերտ Առաքելյան (53 տ.):
Նշենք, որ փաստի առթիվ ոստիկանության Կենտրոնի քննչական բաժնում քրեական գործ է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 157 հոդվածի հատկանիշներով` «աշխատանքի պաշտպանության կանոնները խախտելը»:
Քաղաքապետարանից տեղեկացրեցին,որ շինարարական աշխատանքները կիսակառույցում ընթացել են առանց համապատասխան թույլտվության:

Состояние одного из госпитализированных в результате обрушения строящегося здания в центре Еревана по адресу Ханджяна, 20 остается тяжелым, но стабильным. По словам медиков, у него множество переломов и гематома головного мозга малого объема.
Как сообщили Panorama.am в пресс-службе Министерства здравоохранения Армении, на данный момент в реанимационном отделении медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич» находится один пострадавший, состояние которого врачи оценивают как средней тяжести. Он получил открытый многоосколочный перелом и все еще находится под постоянным наблюдением из-за подозрений на гематому в области печени и надпочечников.
Трое пострадавших были выписаны, а остальные трое продолжают лечение в нейрохирургическом отделении.
Напомним, 25 октября на улице Ханджяна обрушилось строящееся здание, в результате чего под завалами оказалась строительная бригада из 11 человек. 9 из 11 рабочих были доставлены в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич». 2 из рабочих, извлеченных из-под завалов, получили первую медицинскую помощь на месте. Необходимости в их госпитализации не было. Состояние одного из них оценивалось как тяжелое. МЧС опубликовала список пострадавших в результате обрушения: Камо Каграманян(50 лет), Арман Казарян (40 лет), Арман Григорян (25 лет), Арсен Айрапетян (30 лет) Наапет Бадалян, Володя Матевосян, Сирак Товмасян, Эдик Сукиасян (30 лет), Роберт Аракелян (53 года).
Как выяснилось, работы по строительству здания велись без соответствующего разрешения мэрии. По данным мэрии Еревана, в 2009 году было выдано разрешение на строительство двум компаниям – «Центр детских развлечений» и «Лена Товмасян», однако на данный момент у компаний не было разрешения на осуществление строительства.