ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Դիլիջան:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, հանրապետության ղեկավարը դիտել է Դիլիջանի թունելի ելքից մինչև քաղաքի ավտոկայարան ընկած միջպետական ավտոճանապարհի 12.8 կմ երկարությամբ վերանորոգվող հատվածը: Շինարարության աշխատանքները մեկնարկել են ս.թ. հուլիսի 28-ին:
Նախագահին զեկուցվել է, որ ասֆալտապատման աշխատանքներն ամբողջությամբ ավարտվել են, ներկայում կատարվում են ճանապարհի հարդարման աշխատանքները:
Միջպետական վերոհիշյալ ճանապարհահատվածի շինարարությունը, ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության պատասխանատուների հավաստմամբ, ամբողջությամբ կավարտվի և շահագործման կհանձնվի պայմանագրով նախատեսված ժամկետից ավելի քան մեկ ամիս շուտ՝ ս.թ. նոյեմբերի 10-ին:

Президент Армении С.Саргсян посетил город Дилижан и ознакомился с ходом строительства участка межгосударственной дороги
Сегодня, 27 октября, президент Армении Серж Саргсян посетил город Дилижан Тавушской области РА. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Согласно информации, армянский лидер в Дилижане ознакомился с ходом ремонтных работ на 12,8-километровом участке межгосударственной дороги, пролегающей от Дилижанского тоннеля до городской автостанции. Строительные работы начались 28 июля текущего года.
Как было доложено президенту, работы по асфальтированию дороги полностью завершены, сейчас ведутся работы по благоустройству дорожного участка.
По словам представителей министерства транспорта и связи Армении, строительство межгосударственной дороги полностью будет завершено 10 ноября.