ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը դեմ է կառավարության ներկայացրած և խորհրդարանում շրջանառության մեջ դրված 2013-ի բյուջեի նախագծին: Այս մասին այսօրվա ասուլիսում հայտարարեց ԲՀ խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանը:
«Մենք կասկածում ենք կառավարության կանխատեսելիության ունակություններին, և կողմ չենք զսպողական հարկաբյուջետային քաղաքականությանը»,-ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է քվեարկությանը, ապա ԲՀ խմբակցության անդամը նկատեց, որ այս պահին չի կարող ասել, դեմ կքվեարկե՞ն, թե՞ ոչ, որովհետև դա կախված է քննարկման արդյունքներից. Եթե ԲՀԿ-ի առաջարկություններն ընդունվեն, նրանք կողմ կլինեն Բյուջե 2013-ին:
Նշենք, որ Բյուջե-2013-ի նախագիծը դրվել է շրջանառության մեջ, և նոյեմբերի 1-ից ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում կսկվեն դրա քննարկումները:

Фракция «Процветающая Армения» проголосует против проекта госбюджета 2013 г.
Фракция «Процветающая Армения» проголосует против представленного правительством проекта бюджета 2013 года. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил член фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
«Мы сомневаемся в способности правительства прогнозировать последствия и выступаем против сдерживающей налогово-бюджетной политики», – отметил он.
Отметим, что в парламент внесен проект государственного бюджета 2013 года. С 1 ноября в постоянных комиссиях Национального Собрания начнутся обсуждения относительно принятия данного проекта.