Նեյմար. «Երազում եմ Եվրոպայում խաղալու մասին, բայց դեռ դրա ժամանակը չէ»
Բրազիլական «Սանթոսի» հարձակվող Նեյմարը հայտարարել է, որ մոտ ժամանակներս մտադիր է շարունակել ելույթները իր ներկայիս թիմում: Այս մասին հաղորդում է իսպանական մամուլը:
Բրազիլիայի ազգային ընտրանու խաղացողի ծառայություններով եվրոպական մի շարք գրանդներ են հետաքրքրված, սակայն ակումբի ղեկավարությունն արդեն հայտարարել է, որ Նեյմարը մինչև 2014 թ. ոչ մի այլ ակումբ չի տեղափոխվի: Ի դեպ, հենց այդ ժամանակ էլ կլրանա նրա գործող պայմանագրի ժամկետը «Սանթոսի» հետ:
«Իհարկե, երազում եմ Եվրոպայում խաղալու մասին, բայց դեռ Բրազիլիայից հեռանալու ժամանակը չէ»,- ասել է Նեյմարը:
Հիշեցնենք, որ Բրազիլիայի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Կառլոս Դունգան նույնպես այն կարծիքին է, որ մինչև աշխարհի 2014 թ. առաջնությունը Նեյմարը չպետք է հեռանա Բրազիլիայից:

Santos forward Neymar has stressed he has no intention of moving to Europe any time soon as he is happy with life at his current club, Goal.com reported.
The Brazil international is continually being linked with teams such as Barcelona, Real Madrid and Chelsea, but Neymar feels the time is not yet right to leave his native country for a foreign adventure.
"I'm happy here in Brazil, I'm happy at Santos. I have a dream of playing in Europe, but it's still not the right moment," the forward told Reuters.
The 20-year-old then went on to voice his disappointment with Brazil's disappointing 2011 Copa America campaign, and the Selecao's failure to win Olympic gold in London.
"We were very upset about the Copa America. A lot of people were upset about the Olympic Games, but none more so than us.