Ռոնալդուին կանչել են դատարան` Բեռլուսկոնիի գործով
Պորտուգալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուին, որպես վկա, հրավիրել են դատարան` Սիլվիո Բեռլուսկոնիի գործով: Դատական նիստը տեղի կունենա առաջիկա երկուշաբթի օրը: «Միլանի» սեփականատիրոջն այս անգամ մեղադրում են անչափահաս մարմնավաճառուհիների ծառայություններից օգտվելու մեջ:
«Ոսկե գնդակի» գլխավոր թեկնածուներից մեկը` Ռոնալդուն, դատարանում պետք է պատմի ոմն Ռուբիի մասին, ով պարուհի է, հենց ում հետ կապված էլ մեղադրում են Բեռլուսկոնիին: Աղջկա խոսքերով` նա Քրիշտիանուի հետ ծանոթացել է հենց Իտալիայի նախկին վարչապետի տանը:
Բեռլուսկոնիի դատապաշտպանը որոշել է դատարան հրավիրել Ռոնալդուին: Ամբողջ խնդիրը նրանում է, որ Ռուբին, ում իսկական անունն է Կարիմա Էլ-Մահրուգ, նախկինում դատարան է քաշ տվել նաև պորտուգալացուն, իբր վերջինիս հետ ինտիմ կապ է ունեցել Միլանում: Այնուամենայնիվ, Ռոնալդուին հաջողվել է ապացուցել, որ այն ժամանակահատվածում, որի մասին խոսում է Ռուբինը, ինքն այդ քաղաքում չի եղել: Եվ ահա «Ռեալի» հարձակվողի ցուցմունքները կարող են մեծ դեր ունենալ դատական գործում:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Սիլվիո Բեռլուսկոնին պետական հարկերը չվճարելու համար դատապարտվել էր 4 տարով, սակայն քաղաքական գործչին հաջողվել էր կրճատել ժամկետը` մինչև 1 տարի: Այնուամենայնիվ, նա ստիպված է վճարել տուգանք` 10 մլն եվրո գումարի չափով և 3 տարի չզբաղեցնել պետական որևէ պաշտոն:

Ronaldo called as witness in Silvio Berlusconi's bunga bunga sex trial
Lawyers for Mr Berlusconi requested that the Real Madrid striker appear at the next hearing in the long-running trial, which will take place on Monday (Nov 5), the Daily Telegraph reported.
They hope his testimony will undermine the credibility of the Moroccan-born nightclub dancer at the heart of the trial.
Karima El Mahroug, better known by her stage name as Ruby the Heart Stealer, told prosecutors that she had a fling with the Portuguese player in a hotel in Milan – a claim his lawyers vehemently deny, saying that he was not even in the city at the time.
Lawyers for the former prime minister also called as witnesses Daniela Santanche, a Right-wing MP in Mr Berlusconi's People of Freedom party, and Belen Rodriguez, an Argentinian model and television presenter who appears frequently in Italian gossip magazines.
The defence also said they want to hear testimony from Aida Yespica, a Venezuelan model and beauty queen who was among the dozens of showgirls who reportedly attended "bunga bunga" parties at his mansion at Arcore, on the outskirts of Milan.