Հայ գրողների ստեղծագործությունները` թուրքական ռադիոյի եթերում
Թուրքական «Աչըք» ռադիոն պատրաստում է նոր հաղորդաշար, որտեղ կներկայացվեն հայ գրողների` թուրքերեն թարգմանված ստեղծագործությունները: Այս մասին տեղեկացնում է «Ermenihaber.am» (Էրմենիհաբեր) կայքը:
«Հայ գրականության նմուշներ» խորագիրը կրող հաղորդաշարի ընթացքում կկարդացվեն ստեղծագործություններ` Սարգիս Սրենցի համանուն գիրքից: Այս գրքում տեղ են գտել արևմտահայ հեղինակների ստեղծագործությունների օսմաներեն և թուրքերեն թարգմանությունները:
Սակայն նշվում է, որ հիմնականում կկարդացվեն ժամանակակից հայ գրողների ստեղծագործությունների թուրքերեն թարգամնությունները:
Ստեղծագործությունները կկարդան Երվանդ և Փայլին Թոմասյանները: Հաղորդաշարի առաջին թողարկումը հեռարձակվել է նոյեմբերի 1-ին:

В Турции Açık Radyo (Ачык Радио) подготовило новую программу, в ходе выпусков которой будут представлены переведенные на турецкий язык произведения армянских писателей. Об этом сообщает сайт «Ermenihaber.am», уточняя, что первый выпуск вышел в эфир 1 ноября.
Передачи под названием «Образцы армянской литературы» представляют слушателям произведения из одноименной книги Саргиса Сренца, в которой приведены переводы из наследия западноармянских писателей на османский и турецкий.
При этом отмечается, что в эфире радиостанции все же будут зачитаны преимущественно переводы из произведений современных армянских авторов. Читать будут Ерванд и Пайлин Томасяны.