Ն.Զոհրաբյան. ԲՀԿ-ն ու ՀԱԿ-ը ընդհանուր հայտարարի են եկել
«Բարգավաճ Հայաստանը» կշարունակի քաղաքական կոնսուլտացիաները ՀՅԴ-ի հետ, իսկ ինչ վերաբերում է ՀԱԿ-ի հետ կայացած այսօրվա հանդիպմանը, ապա դրանից մանրամասներ չեմ ներկայացնի, միայն ասեմ, որ քննարկումները ՀԱԿ-ի հետ ևս կշարունակվեն»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը` ՀԺԿ գրասենյակում ԲՀԿ-ՀԱԿ հանդիպումից հետո:
Ավելի ուշ լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ն.Զոհրաբյանը, արձագանքելով հարցին, թե արդյո՞ք մանրամասներ չներկայացնելը կապված է այն հանգամանքի հետ, որ ընդհանուր հայտարարի չեն եկել, ասաց, որ եթե հայտարարի չգային, ապաև քննարկումների շարունակական լինելու մասին խոսք չէր լինի:
Բացի խորհրդարանական ուժերից ԲՀԿ-ին որոշ արտախորհրդարանական ուժեր են դիմել խորհրդարանական կառավարման անցման շուրջ քննարկումներ կազմակերպելու առաջարկով: Ն.Զոհրաբյանը այս առումով տեղեկացրեց, որ արտախորհրդարանական ուժերի հետ ևս քննարկումներ կկազմակերպվեն, բայց այն բանից հետո, ինչ ավարտվեն կոնսուլտացիաները Ազգային Ժողովում ներկայացված կուսակցությունների հետ.
«Որևէ սահմանափակում չունենք որևէ քաղաքական ուժի հետ, որն ուզում է երկրում լուրջ փոփոխություններ իրականացնել քննարկումներ անցկացնելու»,- նշեց Ն.Զոհրաբյանը:

Партия «Процветающая Армения» и оппозиционный АНК достигли согласия…
«Партия „Процветающая Армения” продолжит политические консультации с АРФ „Дашнакцутюн”, а что касается сегодняшней встречи с представителями Армянского национального конгресса, то не могу представить детали этой встречи, отмечу лишь, что мы продолжим обсуждения с АНК», – заявила в беседе с корреспондентом Panorama.am секретарь фракции ППА Наира Зограбян после состоявшейся в здании Народной партии Армении встречи.
Позднее, комментируя в ходе брифинга свой отказ представлять детали встречи, а также отвечая на вопрос о том, не связан ли он с тем, что участники не пришли к общему знаменателю, Наира Зограбян заявила, что если бы это было действительно так, то не могло было бы быть и речи о продолжении обсуждений.
Кроме парламентских политических сил, с предложением организовать обсуждения относительно перехода на парламентскую систему управления обратились и некоторые внепарламентские политические силы. В связи с этим Наира Зограбян сообщила, что обсуждения с ними будут проведены, но после завершения консультаций с партиями, представленными в Национальном Собрании.
«Мы не ставим никаких ограничений, связанных с какой-либо политической силой, желающей провести обсуждения относительно серьезных изменений в стране», – резюмировала парламентарий.