ՊՆ-ում բացվել է ամերիկյան անգլերենի ուսուցման լինգաֆոնային լսարան
ՀՀ պաշտպանության նախարարության Ռազմակրթության վարչության օտար լեզուների կենտրոնում նոյեմբերի 14-ին բացվել է ամերիկյան անգլերենի ուսուցման լինգաֆոնային լսարան:
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, լսարանը հագեցած է 15 համակարգիչներով, տեսաարտացոլող սարքերով և այլ անհրաժեշտ պարագաներով: Այս լսարանը հնարավորություն կընձեռի ՀՀ Զինված ուժերի սպաներին և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներին զարգացնել լսողական և խոսակցական անգլերենի մակարդակը: Հետագայում լսարանում կիրականացվեն առցանց թեստավորում, հեռակա ուսուցում:
Լսարանի բացման արարողությանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը, ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության պլանավորման, քաղաքականության և ռազմավարության դիրեկտորիատի փոխտնօրեն, դերծովակալ Մարկ Մոնտգոմերին, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան աշխատակիցներ:
Ամերիկյան կողմը կարևորել է հայ-ամերիկյան համագործակցության շրջանակներում այդպիսի լաբորատորիաների դերը և դրանց ավելացումը:
Ամերիկյան անգլերենի ուսուցման նմանօրինակ լսարաններ ավելի վաղ բացվել են նաև Մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվ. ռազմական ավիացիոն ինստիտուտում և Վազգեն Սարգսյանի անվ. ռազմական ինստիտուտում:

Минобороны Армении усиливает изучение английского языка: открытие лингафонных кабинетов
В центре иностранных языков Управления военного образования министерства обороны Армении сегодня открылся лингафонный кабинет по изучению английского языка. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Согласно информации, кабинет оснащен 15 компьютерами, видеопроекторами и всеми необходимыми атрибутами. Кабинет предоставит возможность офицерам Вооруженных сил Армении и специальным гражданским служащим развивать уровень слухового и разговорного английского. В дальнейшем в аудитории будут проводиться онлайн-тестирование и заочное обучение.
В церемонии открытия кабинета участвовал первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян, заместитель руководителя директории Европейского командования США, политики и стратегии, контр-адмирал Марк Монтгомери, сотрудники посольства США в РА.
Представители США подчеркнули важность роли подобной лаборатории в рамках армяно-американского сотрудничества и необходимость увеличения их числа.