Եղեգնաձորում բացվել է հայ և իրանցի արվեստագետների ստեղծագործությունների համատեղ ցուցահանդես
Եղեգնաձորի երկրագիտական թանգարանում բացվել է հայ և իրանցի արվեստագետների ստեղծագործությունների համատեղ ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսում ներկայացված էին գեղանկարներ և ձեռքի աշխատանքներ:
Այս մասին հայտնեցին Վայոց Ձորի մարզպետարանի մամուլի ծառայությունից:
Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա են եղել Վայոց ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանը, ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեիսին և ԻԻՀ Արևմտյան Ատրպատականի Խոյի կուսակալ Օլան Օսեյն Ամարին:
Նրանք հաջողություններ են մաղթել ՀՀ Վայոց ձորի մարզի և ԻԻՀ Արևմտյան Ատրպատականի Խոյի կուսակալության միջև հաստատված բարեկամական հարաբերություններին:

В Армении открылась совместная выставка произведений армянских и иранских искусствоведов
В краеведческом музее города Ехегнадзор Вайоц-Дзорской области Армении открылась совместная выставка произведений армянских и иранских искусствоведов. На выставке были представлены живописные и рукописные работы.
На открытии выставки присутствовали губернатор Вайоц-Дзорской области Эдгар Казарян, посол Ирана в Армении Мохаммад Рейси, а также наместник губернатора провинции Хой Западного Атрпатакана Олан Осейн Амари.
Они пожелали успехов и дальнейшего развития дружественных отношений между наместничеством провинции Хой Западного Атрпатакана и Вайоц-Дзорской областью Армении.