Պարսիկները կոտրել են Հրանտ Մաթևոսյանի արձանի ոտքը (լուսանկարներ)
Նոյեմբերի 15-ին, ժամը 00.30-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հերթապահ մասից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել մի քաղաքացի և հայտնել, որ «Մալիբու» այգու մոտ տեղադրված Հրանտ Մաթևոսյանի արձանի ոտքը 2 օտարերկրացի կոտրել են:
Նույն օրը, ժամը 00.45-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի ծառայողները Մաշտոցի պողոտայից բաժին են հրավիրել Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացիներ 1984 թ. ծնված Ֆարշիդ Ա.-ին և 1986 թ. ծնված Ֆարշադ Ա.-ին:
Պարզվել է, որ նոյեմբերի 14-ին, ժամը 23.30-ին, «Մալիբուի» այգում Ֆարշիդ Ա.-ն նկարվելու համար նստել է Հրանտ Մաթևոսյանի արձանի ոտքին և անզգուշորեն կոտրել:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ նշանակվել է ապրանքագիտական փորձաքննություն:

Гражданин Ирана сломал ногу памятника Гранту Матевосяну в Ереване
15 ноября, в 00.30, в центральное отделение полиции Армении поступило сообщение о том, что согласно информации одного из граждан, двое иностранцев сломали ногу памятника Гранту Матевосяну размещенного у сада «Малибу».
В тот же день в 00.45 сотрудники Службы государственной охраны ереванского управления полиции с проспекта Маштоца пригласили в отдел полиции граждан Ирана Фаршида А.(1984 г.р.) и Фаршада А. (1986 г.р.).
Выяснилось, что 14 ноября, в 23:30, Фаршид А. захотел сфотографироваться и, присев на ногу памятника Гранту Матевосяну, нечаянно сломал ее.
Как сообщает пресс-служба полиции Армении, назначена товароведческая экспертиза. Обстоятельства, а также размер нанесенного ущерба выясняются. Ведется расследование.