Հայաստանի Ազգային ժողովի 4 խմբակցություններ այսօր հայտարարել են, որ դեմ են քվեարկելու 2013 թվականի բյուջեի նախագծին: Դրանք են ընդդիմադիր ԱԺ «Ժառանգություն», Հ. Յ. Դաշնակցություն, Հայ Ազգային կոնգրես խմբակցությունները և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը: Բյուջեի նախագծին կողմ քվեարկելու մասին հայտարարեցին ԱԺ «Օրինաց երկիր» և Հանրապետական խմբակցությունները:
Վերոնշյալ չորս խմբակցությունները մեծ քննադատության ենթարկեցին բյուջեի նախագիծը և հայտարարեցին, որ դրանով չի բարձրանալու ժողովրդի կենսամակարդակը, այլ հակառակը` մարդիկ սկսելու են արտագաղթել:
Խմբակցությունների դիրքորոշումներից հետո նախագիծը ներկայացրեց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նա ասաց, որ պատգամավորների կողմից արված 60 առաջարկություն ընդունելի է կառավարության համար:
Հարակից նյութեր
Ինչպե՞ս կարելի է այսպես թեթևամտորեն վերաբերվել բյուջեին. ՀԱԿ-ը դեմ է 2013-ի բյուջեին
2013-ի բյուջեն սողալու բյուջե է. «Բարգավաճ Հայաստանը» դեմ կքվեարկի բյուջեի նախագծին
2013-ի պետական բյուջեն պաշտպանված չէ ատկատներից. «Ժառանգություն»-ը դեմ է ֆինանսական գլխավոր փաստաթղթին

Большинство фракций парламента Армении против проекта госбюджета на 2013 год
Четыре фракции Национального Собрания Армении – фракция «Наследие», АРФ «Дашнакцутюн», фракция Армянского национального конгресса и фракция «Процветающая Армения» – сегодня заявили, что проголосуют против проекта Закона РА «О Государственном бюджете РА на 2013 год». О намерении проголосовать за данный проект заявили фракция «Оринац еркир» и Республиканская партия Армении.
Вышеуказанные четыре фракции выступили с резкой критикой относительно данного проекта госбюджета, отметив, что его принятие не приведет к повышению жизненного уровня населения, а, напротив, будет стимулироваться эмиграция.
После оглашения позиций фракций проект представил премьер-министр Армении Тигран Саркисян, который отметил, что 60 предложений, сделанных депутатами, приемлемы для правительства.