«Ազատ դեմոկրատները» դեռ քննարկում են Անուշ Սեդրակյանի թեկնածությունն առաջադրելու հարցը
«Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունում շարունակվում են քննարկումները` նախագահական ընտրություններում կուսակցության փոխնախագահ Անուշ Սեդրակյանի թեկնածությունն առաջադրելու շուրջ: Այս մասին ասուլիսում ասաց Ա. Սեդրակյանը:
««Ազատ դեմոկրատները», լինելով բնույթով լիբերալ կուսակցություն, որը ուզում է համախմբել նաև ամբողջ լիբերալ դաշտը, բնականաբար, պետք է քննարկեր նաև կին թեկնածու առաջադրելու հարցը: Քննարկումները դեռ շարունակվում են, երբ որոշում կայացվի, հրապարակային կհայտարարվի»,- ասաց նա:
Ասուլիսին ներկա ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արտակ Դավթյանն ասաց, որ ինքը դրական է վերաբերում, ողջունում է, որ ընտրություններին կարող է մասնակցել կին թեկնածու:

Discussions are underway in Free Democrats party regarding nomination of party’s vice chair Anush Sedrakyan as its candidate for president, Anush Sedrakyan told a news conference in Yerevan.
“Being a liberal party seeking to consolidate all liberal forces, Free Democrats Party certainly was to discuss nomination of a female candidate for president. The discussions are underway. When we make a decision, we will make it public,” she noted.
Member of RPA parliamentary faction Artak Davtyan, for his part, said that he welcomes the idea of nominating a female candidate for president.