««Ազատ դեմոկրատների», ինչպես նաև մի շարք քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումները լինելու են շարունակական, և այս պահին կարող եմ ասել, որ կա լավատեսություն` նախագահական ընտրություններին ընդառաջ ձևավորել քաղաքական լրջագույն այնպիսի օրակարգ, որը երկրում կբերի համակարգային փոփոխությունների»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը: Նշենք, քիչ առաջ ավարտվեց «Բարգավաճ Հայաստան»- «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունների հանդիպումը` ԲՀԿ-ի նախաձեռնած քաղաքական կոնսուլտացիաների համատեքստում:
Նաիրա Զոհրաբյանը նշեց նաև, որ «Ազատ դեմոկրատների» հետ հանդիպումը բավականին արդյունավետ էր, իրապես կային ընդհանրության եզրեր բազմաթիվ լրջագույն խնդիրների վերաբերյալ, որոնք կարող են հիմք հանդիսանալ քաղաքական օրակարգի ձևավորմանը:
Մեր զրուցակիցը տեղեկացրեց նաև, որ առաջիկա օրերին ԲՀԿ-ն կշարունակի կոնսուլտացիաները արդեն արտախորհրդարանական ուժերի հետ, միաժամանակ նաև շարունակվելու են հանդիպումները խորհրդարանական այն ուժերի հետ, որոնց հետ ԲՀԿ-ն քննարկում ունեցել է:
Հիշեցնենք, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն անցած շաբաթ հանդիպել է «Ժառանգության», «Օրինաց երկրի», ՀՅԴ-ի և ՀԱԿ-ի հետ:

Партия «Процветающая Армения» продолжает встречи и готовит «серьезную политическую повестку»
Встречи с представителями партии «Свободные демократы» и рядом других политических сил Армении будут продолжены, и на сегодня есть надежда сформировать к предстоящим в феврале 2013г. президентским выборам такую серьезную политическую повестку, которая приведет к системным переменам в стране. Такое заявление в интервью Panorama.am сделала секретарь парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян после завершившейся сегодня чуть ранее политической консультации ППА – «Свободные демократы».
В связи с этим депутат от ППА отметила, что встреча с представителями «Свободных демократов» была довольно эффективной, действительно наметилась общность многих подходов по ряду серьезнейших вопросов, которые могут стать основой формирования политической повестки.
Парламентарий также сообщила, что в ближайшие дни ППА продолжит консультации, но уже с внепарламентскими силами, не прекращая при этом встречи с парламентскими.
Отметим, что на прошлой неделе ППА провела обсуждения с партиями «Наследие» и «Оринац еркир», АРФД и АНК.