««Ազատ դեմոկրատների», ինչպես նաև մի շարք քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումները լինելու են շարունակական, և այս պահին կարող եմ ասել, որ կա լավատեսություն` նախագահական ընտրություններին ընդառաջ ձևավորել քաղաքական լրջագույն այնպիսի օրակարգ, որը երկրում կբերի համակարգային փոփոխությունների»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը: Նշենք, քիչ առաջ ավարտվեց «Բարգավաճ Հայաստան»- «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունների հանդիպումը` ԲՀԿ-ի նախաձեռնած քաղաքական կոնսուլտացիաների համատեքստում:
Նաիրա Զոհրաբյանը նշեց նաև, որ «Ազատ դեմոկրատների» հետ հանդիպումը բավականին արդյունավետ էր, իրապես կային ընդհանրության եզրեր բազմաթիվ լրջագույն խնդիրների վերաբերյալ, որոնք կարող են հիմք հանդիսանալ քաղաքական օրակարգի ձևավորմանը:
Մեր զրուցակիցը տեղեկացրեց նաև, որ առաջիկա օրերին ԲՀԿ-ն կշարունակի կոնսուլտացիաները արդեն արտախորհրդարանական ուժերի հետ, միաժամանակ նաև շարունակվելու են հանդիպումները խորհրդարանական այն ուժերի հետ, որոնց հետ ԲՀԿ-ն քննարկում ունեցել է:
Հիշեցնենք, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն անցած շաբաթ հանդիպել է «Ժառանգության», «Օրինաց երկրի», ՀՅԴ-ի և ՀԱԿ-ի հետ:

Prosperous Armenia to continue political consultations, to prepare ‘serious political agenda’
Prosperous Armenia Party (PAP) will continue political consultations with Free Democrats as well as other political forces, and we are hopeful that before the 2013 presidential elections we will form such a serious political agenda which will lead to systemic changes in the country, PAP parliamentary faction secretary Naira Zohrabyan told Panorama.am after the political consultation with Free Democrats party.
The meeting with Free Democrats was efficient, Mrs Zohrabyan noted. Common approaches towards a lot of serious issues were outlined during the meeting, which could help form a political agenda, she added.
Prosperous Armenia plans to hold discussions with extra-parliamentary parties in the coming days, but will not stop meeting with parliamentary forces, PAP faction’s secretary said.
We will remind that Prosperous Armenia Party met with Heritage, Orinats Yerkir Party, ARF Dashnaktsutyun and Armenian National Congress last week.
Earlier, Naira Zohrabyan said in a statement that one of the ways to implement reforms, which are necessary for Armenia, could be shifting to parliamentary system of government. “On this way, we attach importance to passing to a 100-percent proportional election system,” said the statement.