ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Իոսիֆ Կոբզոնին, ով Երևանում է ծննդյան 75-ամյակին նվիրված հոբելյանական հյուրախաղերի շրջանակում:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, նախագահը ողջունել է հյուրին մեր երկրում, շնորհավորել՝ հոբելյանի առթիվ և նշել, որ Հայաստանում մշտապես ուրախ են հյուրընկալելու ինչպես մեր, այնպես էլ շատ այլ երկրներում բազմաթիվ երկրպագուներ ունեցող սիրված ու տաղանդավոր երգչին, ով վստահաբար Հայաստանի և հայ ժողովրդի լավ բարեկամն է:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանում հպարտ են Առնո Բաբաջանյանի հետ մեծ բարեկամությանը Իոսիֆ Կոբզոնի հավատարմությամբ, որն արտահայտվում է նաև ամեն պատեհ առիթով հայ անվանի կոմպոզիտորի մասին Իոսիֆ Կոբզոնի մեծարանքի ջերմ խոսքերով:
Իոսիֆ Կոբզոնը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահին՝ հյուրընկալության և գնահատանքի համար: Հանդիպման ժամանակ նա Հանրապետության ղեկավարին իր տպավորություններն է ներկայացրել Հայաստան հերթական այցի և նոյեմբերի 22-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում իր բարեգործական համերգն ունկնդրելու եկած հայ հանդիսատեսի ու համերգին մասնակցած հայ երաժիշտների մասին, ովքեր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստի խոսքով, բավականին ջերմ հյուրընկալության են արժանացրել իրեն:

President Serzh Sargsyan received today USSR People’s Artist Iosif Kobzon, who has arrived in Armenia in the framework of his 75th birth anniversary tour, presidential press service said.
The President of Armenia welcomed the guest in our country, congratulated him on his jubilee and noted that in Armenia, we are always happy to host a beloved and talented singer who has many admirers not only in our but also in many other countries and who is without doubt is a good friend of the Armenian people.
Serzh Sargsyan underscored that we are proud of Iosif Kobzon’s loyalty to his great friendship with Arno Babajanian which is also manifested in the warm words spoken by Iosif Kobzon about the great Armenian composer on every due occasion.
Iosif Kobzon thanked the President of Armenia for the warm hospitality and words of appreciation. He conveyed to the President his impressions regarding his current visit to Armenia, Armenian youth and Armenian musicians who participated in his November 22 charity concert, and who, according to the renowned performer, extended him a very warm welcome.