ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Իոսիֆ Կոբզոնին, ով Երևանում է ծննդյան 75-ամյակին նվիրված հոբելյանական հյուրախաղերի շրջանակում:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, նախագահը ողջունել է հյուրին մեր երկրում, շնորհավորել՝ հոբելյանի առթիվ և նշել, որ Հայաստանում մշտապես ուրախ են հյուրընկալելու ինչպես մեր, այնպես էլ շատ այլ երկրներում բազմաթիվ երկրպագուներ ունեցող սիրված ու տաղանդավոր երգչին, ով վստահաբար Հայաստանի և հայ ժողովրդի լավ բարեկամն է:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանում հպարտ են Առնո Բաբաջանյանի հետ մեծ բարեկամությանը Իոսիֆ Կոբզոնի հավատարմությամբ, որն արտահայտվում է նաև ամեն պատեհ առիթով հայ անվանի կոմպոզիտորի մասին Իոսիֆ Կոբզոնի մեծարանքի ջերմ խոսքերով:
Իոսիֆ Կոբզոնը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահին՝ հյուրընկալության և գնահատանքի համար: Հանդիպման ժամանակ նա Հանրապետության ղեկավարին իր տպավորություններն է ներկայացրել Հայաստան հերթական այցի և նոյեմբերի 22-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում իր բարեգործական համերգն ունկնդրելու եկած հայ հանդիսատեսի ու համերգին մասնակցած հայ երաժիշտների մասին, ովքեր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստի խոսքով, բավականին ջերմ հյուրընկալության են արժանացրել իրեն:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил народного артиста СССР Иосифа Кобзона с юбилеем
Президент Серж Саргсян сегодня принял Народного артиста СССР Иосифа Кобзона, который находится в Ереване в рамках посвященных 75-летию юбилейных гастролей. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент приветствовал гостя в стране, поздравил с юбилеем и отметил, что в Армении всегда рады принять имеющего многочисленных поклонников как в нашей, так и во многих других странах любимого и талантливого певца, который уверенно является хорошим другом Армении и армянского народа.
Серж Саргсян подчеркнул, что в Армении гордятся преданностью Иосифа Кобзона дружбе с Арно Бабаджаняном, которая также выражается при каждой возможности теплыми словами почтения Иосифа Кобзона об известном армянском композиторе.
Иосиф Кобзон поблагодарил президента за гостеприимство и высокую оценку. Во время встречи он представил главе республики свои впечатления об очередном визите в Армению, армянских зрителях, пришедших 22 ноября послушать в концертном зале им. Арама Хачатуряна его благотворительный концерт и принявших участие в концерте армянских музыкантах, которые, по словам народного артиста СССР, оказали ему довольно теплый прием.