Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն գյուղատնտեսական նշանակության հողերի հաշվարկային զուտ եկամուտի հետ առնչվող հարցերի շուրջ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել ԼՂՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Կառլեն Պետրոսյանը և գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է գործընթացի պատշաճ իրականացման անհրաժեշտությունը՝ նշելով դրա կարևորությունը գյուղատնտեսության զարգացման, հողօգտագործողների աշխատանքի խրախուսման և հողերի պահպանման ու բարելավման տեսանկյունից:

Президент НКР Бако Саакян провел рабочее совещание по вопросам развития сельского хозяйства
27 ноября президент НКР Бако Саакян провел рабочее совещание по вопросам, касающимся чистой расчетной прибыли земель сельскохозяйственного назначения, сообщает пресс-служба главы государства.
С соответствующими докладами выступили председатель Государственного комитета кадастра недвижимости Карлен Петросян и министр сельского хозяйства Андраник Хачатрян.
Президент Саакян подчеркнул необходимость должного проведения данного процесса, отметив его важность с точки зрения развития сельского хозяйства, стимулирования землепользователей, сохранения и улучшения земель.