Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն գյուղատնտեսական նշանակության հողերի հաշվարկային զուտ եկամուտի հետ առնչվող հարցերի շուրջ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել ԼՂՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Կառլեն Պետրոսյանը և գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է գործընթացի պատշաճ իրականացման անհրաժեշտությունը՝ նշելով դրա կարևորությունը գյուղատնտեսության զարգացման, հողօգտագործողների աշխատանքի խրախուսման և հողերի պահպանման ու բարելավման տեսանկյունից:

Bako Sahakyan convenes consultation meeting
On November 27, Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a consultation meeting on issues related to estimated pure income of agricultural lands.
Head of the State Committee of Real Estate and Cadastre under the NKR Cabinet of Ministers Karlen Petrosyan and NKR Minister of Agriculture Andranik Khachatryan delivered reports.
Bako Sahakyan emphasized the need for proper implementation of the process, noting its importance for agricultural development, stimulation of land users, preservation and improvement of lands.
NKR Prime Minister Ara Harutunyan and other officials attended the consultation meeting, Central Information Department at Artsakh President's Office reported.