Այսօր այս պահին Ազգային ժողովի պետաիրավական հանձնաժողովում, որտեղ 2008-ի մարտյան դեպքերի ուսումնասիրության համար ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու մասին ՀԱԿ ներկայացրած որոշման նախագիծն է քննարկվում, ներկա են նաև մարտյան զոհերի հարազատները:
ՀԱԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Ջհանգիրյանը ներկայացնելով որոշումը, հայտարարեց, որ անցել է չորս և կես տարի սակայն 2008-ի մարտի 1-2-ին տեղի ունեցած այդ հանցագործություններից ոչ մեկը բացահայտված չէ: Բացահայտված չէ նույնիսկ, թե ինչպես և ինչ հանգամանքներում են մի քանի հարյուր մարդիկ հրազենային, գնդակային ու բեկորային վնասվածքներ ստացել: «Ոչ մի մեղադրյալ ներգրավված չէ, ոչ մեկը դատապարտված չէ», -հավելեց Ջհանգիրյանը:

Parliamentary discussion on setting up ad hoc commission to investigate March 1 events
Armenian National Assembly’s Standing Committee on State and Legal Affairs is at the moment discussing a draft decision by opposition bloc Armenian National Congress on setting up an ad hoc parliamentary commission to investigate the March 1, 2008 events.
Relatives of the March 1 victims are also attending the session.
Presenting the draft decision, ANC parliamentary faction member Gagik Jhangiryan stated that four and a half years have passed, but none of the crimes committed on March 1-2, 2008 has been disclosed so far. The circumstances under which hundreds of people were injured also have to be disclosed.