Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Ստեփանակերտ քաղաքի Թումանյան փողոցում գտնվող նորակառույց բնակելի շենք և ծանոթացել նրա պայմաններին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Բակո Սահակյանը բնակարանաշինությունը համարել է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման կարևոր ուղղություններից մեկը՝ նշելով, որ այս գործընթացը կկրի շարունակական բնույթ, և այսուհետ էլ նման հարմարավետ բնակարաններ կկառուցվեն հանրապետության տարբեր բնակավայրերում:
Այնուհետև Նախագահն այցելել է «Սուր-Նարեկ» ՍՊԸ շինանյութերի արտադրամաս և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին: Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման արտադրամասերի առկայությունը տեղական արտադրության խթանման տեսանկյունից: Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited newly constructed apartment building in Tumanyan Street in capital Stepanakert and familiarized himself with its conditions.
President Sahakyan stated that housing is among the key directions of the republic’s socioeconomic development, noting that this process will be continual and such comfortable apartments will be built in different settlements of the republic.
The President then visited “Sur-Narek” Co Ltd production site of construction materials and got acquainted with the activities carried out there. President Sahakyan stressed the importance of existence of such enterprises for boosting local industry.
The President was accompanied by Prime Minister Ara Harutyunyan and other officials, Central Information Department at Artsakh President's Office reported.