Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Ստեփանակերտ քաղաքի Թումանյան փողոցում գտնվող նորակառույց բնակելի շենք և ծանոթացել նրա պայմաններին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Բակո Սահակյանը բնակարանաշինությունը համարել է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման կարևոր ուղղություններից մեկը՝ նշելով, որ այս գործընթացը կկրի շարունակական բնույթ, և այսուհետ էլ նման հարմարավետ բնակարաններ կկառուցվեն հանրապետության տարբեր բնակավայրերում:
Այնուհետև Նախագահն այցելել է «Սուր-Նարեկ» ՍՊԸ շինանյութերի արտադրամաս և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին: Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման արտադրամասերի առկայությունը տեղական արտադրության խթանման տեսանկյունից: Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Бако Саакян заявил о важности и приоритетности жилищного строительства в НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил сегодня новое жилое здание на ул. Туманяна в Степанакерте и ознакомился с его условиями.
Как передает пресс-служба президента НКР, Б. Саакян назвал жилищное строительство одной из важных направлений социально-экономического развития республики, отметив, что этот процесс будет носить продолжительный характер, а такие комфортабельные квартиры и впредь будут строиться в различных населенных пунктах республики.
Затем президент посетил цех по производству строительных материалов ООО «Сур-Нарек» и ознакомился с проводимыми там работами. Б. Саакян отметил важность наличия подобных предприятий с точки зрения стимулирования местного производства.