Չեմպիոնների լիգայի մրցաշարում Անգլիայի չեմպիոնները խմբում գրավեցին վերջին տեղը` 6 խաղում չտոնելով և ոչ մի հաղթանակ: Վերջին խաղում «Մանչեսթեր Սիթին» 0:1 հաշվով զիջեց Դորտմունդի «Բորուսիային»:
Խաղից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում մանչեսթերյան թիմի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո Մանչինին կարծիք է հայտնել, որ հիմա իր սաները կկենտրոնանան Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի վրա, և շատ ավելի լավ է, որ նրանք չեն հայտնվել Եվրոպայի լիգայում:
«Ակնհայտ է, որ Եվրոպայի լիգայում չհայտնվելը կօգնի կենտրոնանալ միմիայն Անգլիայի առաջնության վրա: Այդուհանդերձ, մենք ուզում ենք խաղալ այնտեղ: Հենց այդ նպատակով էինք մեկնել Գերմանիա:
Նախորդ մրցաշրջանում Չեմպիոնների լիգայի մրցաշարում ավելի հաջող հանդես եկանք, իսկ այս տարի մեզ դժվար խումբ էր բաժին հասել: Բացի այդ, եթե սխալ ես թույլ տալիս մեկնարկային 3 խաղում, հետագայում դժվար է վերականգնել կորցրած դիրքերը: Չեմպիոնների լիգան տարօրինակ մրցաշար է: «Բորուսիան» նախորդ մրցաշրջանում մեզ նման խմբային փուլն ավարտեց վերջին տեղում, իսկ այս տարի, կարծում եմ, նրանք կարող են պայքարել չեմպիոնի կոչման համար: Յուրաքանչյուր տարի Չեմպիոնների լիգայում կարող է փոխվել իրավիճակը»,- նշել է Մանչինին:

Manchester City manager Roberto Mancini believes his side’s failure to qualify for the Europa League could help them to retain their Premier League title, Inside Football reported.
The Citizens went down 1-0 in Germany to Borussia Dortmund in their final Champions League group match. With Ajax losing at Real Madrid, victory would have taken Manchester City into the Europa League.
The Italian can see benefits from exiting Europe altogether, in terms of helping their Premier League cause, even if he also feels a period of disappointment is needed.
"Clearly this can help us win the Premier League because we don’t play in the Europa League but we tried to play in it and that was our tactic tonight", he told his club’s official site.