Իրանի Մեջլիսը նախազգուշացնում է. Ադրբեջանական անօդաչուների գլխին նույն փորձանքը կբերենք, ինչպես ամերիկյանի պարագայում էր
Ադրբեջանական անօդաչուների գլխին նույն փորձանքը կբերենք, ինչպես ամերիկյանի պարագայում էր:
Այդ մասին ԻԻՀ Մեջլիսի պաշտոնական կայքի հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ԻԻՀ Մեջլիսի պաշտպանության հարցերով կոմիտեի նախագահ Էսմայիլ Քոուսարին:
Իրանցի խորհրդարանականը, արձագանքելով ադրբեջանական անօդաչու ինքնաթիռների կողմից Իրանի սահմանին հետախուզական գործողություն իրականացնելու մասին տեղեկատվությանը, մասնավորապես նշել է. «Իրանի զինված ուժերի կողմից Բաքվի անօրինական քայլերի նկատմամբ շուտով անհրաժեշտ միջոցառումներ կձեռնարկվեն և նրանց յուրաքանչյուր քայլին կտրուկ պատասխան կտրվի»:
ԻԻՀ Մեջլիսի պաշտպանության հարցերով կոմիտեի նախագահը, նշելով, որ վերջին երկու տարվա ընթացքում ԻԻՀ զինված ուժերը ամերիկյան երկու անօդաչու ինքնաթիռ են վնասազերծել, հավելել է. «Մեր երկրի օդային սահմանը հատած յուրաքանչյուր անօդաչու կվնասազերծենք: Եթե Ադրբեջանը շարունակի իր գործողությունները, ապա ադրբեջանական անօդաչու ինքնաթիռների գլխին նույն փորձանքը կբերենք, ինչպես ամերիկյանի պարագայում էր»:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին իրանական «փրեսսթիվի.իռ» կայքը հաղորդել էր, որ Ադրբեջանի թալիշաբնակ Ասթարա շրջանում ամերիկյան ռադարային համակարգերի գործարկումից հետո Ադրբեջանն իսրայելցի ռազմական խորհրդատուների աջակցությամբ մոնտաժված անօդաչու ինքնաթիռների միջոցով հեռախուզական գործողություններ է իրականացնում Իրանի սահմանին:
Իրանի ռազմաօդային ուժերը Պարսից ծոցում ամերիկյան անօդաչու սարք են որսացել
Իրանական կայք. Արդյո ՞ք Ադրբեջանի տարածքից Իրանի վրա ռազմական հարձակում կլինի
Թեհրանը չի հավատում Ադրբեջանի հավաստիացումներին. Իսրայելից գնված ռազմական տեխնիկան կարող է օգտագործվել Իրանի դեմ

Азербайджанских беспилотников постигнет та же участь, что и американских. Предупреждение Меджлиса Ирана
Азербайджанских беспилотников постигнет та же участь, что и американских. Об этом, как сообщает официальный сайт Меджлиса (парламента) Ирана, заявил председатель комитета Меджлиса Ирана по обороне Эсмаил Коусари.
Откликнувшись на информацию об осуществлении азербайджанскими беспилотниками развездывательных операций на границе с Ираном, иранский парламентарий, в частности, отметил: «Вскоре вооруженные силы Ирана предпримут необходимые меры в ответ на незаконные действия Баку, и любое действие с их стороны встретит резкий ответ».
Подчеркнув, что в течение последних двух лет ВС Ирана перехватили два американских беспилотника, председатель комитета Меджлиса Ирана по обороне Эсмаил Коусари заявил: «Любой беспилотник, пересекший воздушное пространство нашей страны будет обезврежен. Если Азербайджан продолжит свои действия, то азербайджанских беспилотников постигнет та же участь, что и американских».
Напомним, накануне иранский сайт «Press TV» сообщал, что после запуска американских радарных систем в талышенаселенном районе Астара в Азербайджане Азербайджан осуществляет на границе с Ираном разведывательные операции с использованием монтированных при содействии израильских военных советников беспилотников.