ԲՀԿ հայտարարությունը. Ծառուկյանը չի առաջադրվի, ոչ էլ որևէ թեկնածուի կսատարի
ԲՀԿ լրատվական ծառայությունը քիչ առաջ տարածեց պաշտոնական հաղորդագրություն, քաղխորհրդի և խմբակցության համատեղ նիստում ընդունած որոշման վերաբերյալ:
«Այսօր, դեկտեմբերի 12-ին տեղի է ունեցել ԲՀԿ խմբակցության և քաղխորհրդի համատեղ նիստ: Օրակարգում եղել է մեկ հարց` ԲՀԿ մասնակցության ձևաչափը 2013 թվականին կայանալիք ՀՀ նախագահի ընտրություններում:
Բացման խոսքում ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ չի առաջադրելու իր թեկնածությունը: Շնորհակալություն է հայտնել իր գործընկերներին՝ անվերապահ վստահության և աջակցության համար:
Հիմք ընդունելով Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունը, քննարկումների արդյունքում ԲՀԿ խմբակցության և քաղխորհրդի համատեղ նիստը ընդունել է երկու որոշում.
1.Գալիք նախագահական ընտրություններում ԲՀԿ-ն չի առաջադրելու սեփական թեկնածու:
2.Գալիք նախագահական ընտրություններում ԲՀԿ-ն չի սատարելու թեկնածուներից որևէ մեկին»,-ասված է հայտարարության մեջ:

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян не выдвинет своей кандидатуры на выборах президента и никого не поддержит
15:12 12/12/2012
Лидер партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян заявил, что не выдвинет своей кандидатуры на предстоящих 18 февраля 2013г. президентских выборах в РА.
Как передает пресс-служба ППА, на основе заявления председателя данной политической силы в ходе состоявшегося сегодня съезда представителей парламентской фракции «Процветающая Армения» и политсовета партии было вынесено два решения:
1. На предстоящих выборах президента ППА не выдвинет своего кандидата.
2. На предстоящих выборах президента ППА не станет оказывать содействие ни одному из кандидатов.