ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է Սպիտակ տուն
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 13-ին այցելել է Սպիտակ Տուն: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության եվ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Սպիտակ Տանը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները։ Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ
կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների ծրագրի ընթացքին:
Նույն օրը Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է «Հազարամյակների մարտահրավերներ կորպորացիա» ծրագրի գործադիր տնօրեն Դենիել Յոհաննեսին:

Тигран Саркисян обсудил с вице-президентом США Джо Байденом двустороннее сотрудничество
В рамках рабочего визита в США премьер-министр Армении Тигран Саркисян 13 декабря посетил Белый дом, сообщает пресс-служба правительства.
Тигран Саркисян встретился с вице-президентом США Джо Байденом. В ходе встречи были обсуждены перспективы развития двусторонних отношений между Арменией и США. Стороны коснулись также хода программы реформ, реализуемых правительством Армении.
В тот же день глава правительства встретился с исполнительным директором программы корпорации «Вызовы тысячелетия» Дэниелом Йоханнесом.