Համագումարի պատվիրակների մեծ մասը եկել է. Այստեղ է նաև Արզաքանցյանը
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում քիչ անց կմեկնարկի ՀՀԿ 14-րդ համագումարը: Համագումարի պատվիրակների մեծամասնությունն արդեն ժամանել է: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը համալիր եկավ ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արայիկ Քոթանջյանի ուղեկցությամբ:
Այստեղ է նաև ՀՀԿ-ական Տիգրան Արզաքանցյանը, ում մասին ասում էին, թե նա նեղսրտած է հարազատ կուսակցությունից:
Panorama.am-ի հետ զրույցում նախկին պատգամավորն ասաց. «Ինչի՞ պիտի նեղացած լինեմ, մի բան էլ գոհ եմ, բիզնեսով զբաղվելու ժամանակ ունեմ»:
Այս պահին պատվիրակները հրավիրվում են դահլիճ. այստեղ սպասում են ՀՀ նախագահ, Հանրապետական կուսակցության առաջնորդ Սերժ Սարգսյանին:
Համագումարին հրավիրվել են արտասահմանյան մի շարք կուսակցությունների, հայաստանյան կուսակցական համակարգի, ինչպես նաև՝ քաղաքացիական հասարակության կառույցների ներկայացուցիչները: Համագումարում նախատեսված է ՀՀ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը:
Երեկ ՀՀԿ-ն գործդիրի և խորհդի նիտեր է անցկացրել՝ հաստատելով համագումարի օրակարգը: ՀՀԿ մամուլի քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը նիստից հետո հայտարարել է, որ միաձայն որոշվել է առաջիկա նախագահական ընտրություններին Հայաստանի նախագահի թեկնածու առաջադրել Սերժ Սարգսյանին: Նրա տեղեկացմամբ` համագումարում նախատեսված է Սերժ Սարգսյանի ծրագրային ելույթը: ՀՀԿ մամուլի խոսնակը հայտնել է, որ Սերժ Սարգսյանի նախընտրական ծրագիրն իր վերջնական տեսքին կբերվի մեկ ամիս անց` ՀՀԿ տարածքային կառույցներից ներկայացրած առաջարկների հիման վրա:

Большинство делегатов съезда РПА уже съехались, в их числе и Тигран Арзаканцян
Через некоторое время в спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна в Ереване начнется 14-й съезд Республиканской партии Армении (РПА). Большая часть делегатов съезда уже прибыла. Мэр Еревана Тарон Маргарян прибыл в сопровождении экс-депутата Рубена Айрапетяна и бывшего руководителя административного района Канакер-Зейтун Араика Котанджяна.
В здании спорткомплекса находится и член РПА Тигран Арзаканцян, который, по некоторым сведениям, в обиде на членов партии.
В беседе с корреспондентом Panorama.am он отметил: «Мне нечего обижаться! Напротив, я даже доволен, так как у меня есть время заниматься бизнесом».
На данный момент делегаты приглашены в зал заседаний, где они дождутся прибытия президента Армении, председателя РПА Сержа Саргсяна.
Отметим, что на съезд приглашены представители ряда зарубежных партий, партийной системы Армении, а также структур гражданского общества. С речью на съезде выступит также президент Армении, председатель РПА Серж Саргсян.
Вчера состоялось заседание исполнительного органа и совета партии, в ходе которого была утверждена повестка съезда. После заседания пресс-секретарь партии Эдуард Шармазанов заявил, что было принято единогласное решение выдвинуть на предстоящих президентских выборах кандидатуру Сержа Саргсяна. По его словам, предвыборная программа Сержа Саргсяна, основанная на предложения территориальных структур РПА, будет окончательно доработана через месяц.