ՀՔԾ-ն հրապարակեց. Կալանավորված ոստիկանները իրենց աշխատասենյակում մարդ են ծեծել
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով առաջադրվել է մեղադրանք ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կենտրոնականի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազորների նկատմամբ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդհոդվածի 2-րդ մասով և 314-րդ հոդվածով՝ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու դեպքի առթիվ:
Հատուկ քննչական ծառայության լրատվական ծառայությունից Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան, տեղեկացնում են, որ ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կենտրոնականի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազորներ Խաչիկ Բախբուդարյանը, Արտակ Բարսեղյանը այս տարվա հոկտեմբերի 3-ին գողություններ կատարելու կասկածանքով բերման են ենթարկել քաղաքացու, առանց արձանագրություն կազմելու և համապատասխան գրանցում կատարելու աշխատասենյակում բռնություն են գործադրել նրա նկատմամբ, պատճառել առողջությանը միջին ծանրության վնաս:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ: Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ նրանց նկատմամբ խափանման միջոց կիրառվել է կալանավորումը: Նախաքննությունը շարունակվում է:
Նախորդող հրապարակում. Ոստիկանության կալանավորված օպերլիազորները մեղադրվում են պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու համար

Арестованным сотрудникам отдела угрозыска Управления Полиции Еревана предъявлены обвинения
В рамках находящегося в производстве Специальной следственной службы Армении уголовного дела арестованным ранее оперуполномоченным отдела уголовного розыска центрального отделения Управления полиции г. Ереван – Артаку Барсегяну и Хачику Бархударяну – предъявлены обвинения в совершении преступлений, предусмотренных ч.2 ст.309 («Превышение должностных полномочий, соединенное с применением насилия, оружия или специальных средств») и ст.314 («Служебный подлог») УК РА.
Как сообщили Panorama.am в пресс-службе Специальной следственной службы РА, данные лица 3 октября с.г. по подозрению в совершении кражи подвергли приводу гражданина, причем без составления соответствующего протокола и регистрации, в рабочем кабинете применили насилие в его отношении, причинив средней тяжести вред здоровью.
По данному факту возбуждено уголовное дело. 18 декабря суд общей юрисдикции административных районов Еревана Кентрон и Норк Мараш удовлетворил ходатайство следственного органа и принял решение о применении в качестве меры пресечения в отношении Артака Барсегяна и Хачика Бархударяна ареста сроком на два месяца. Предварительное следствие продолжается.
Отметим также, сегодня газета «Айкакан жаманак» писала о том, что задержаны два оперуполномоченных отдела уголовного розыска административного округа Кентрон, в связи с чем порядка 60 сотрудников этого же отделения представили в знак протеста заявления об увольнении. Однако в пресс-службе Полиции РА Panorama.am сообщили, что данная информация не соответствует действительности.