ՀՀԿ համագումարում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը բովանդակային էր և համապարփակ: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Կարինե Աճեմյանը:
«ՀՀ նախագահի ելույթը բովանդակային առումով խիստ համապարփակ էր: Հնչեցին թե արտաքին, և թե ներքաղաքական առկա խնդիրների վերաբերյալ կարևորագույն շեշտադրումներ: Համագումարի ընթացքում մենք առաջադրեցինք Սերժ Սարգսյանին՝ որպես նախագահի թեկնածու, և համոզված ենք, որ նա այն անձն է, ով կարող է հաղթահարել բոլոր մարտահրավերները: ՀՀԿ-ն որդեգրել է այնպիսի քաղաքական կուրս, որը կարող է և պետք է իրականացնի միմիայն մեր կուսակցության առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը»,- նշեց Կարինե Աճեմյանը:
Բանախոսի խոսքերով, իշխանությունը հանդես է գալիս իրատեսական դիրքերից և գիտակցում է այն բոլոր մարտահրավերների լրջությանը, որոնք ծառացած են երկրի առջև:
«Տնտեսության զարգացման տեսանկյունից կարծում եմ անցնող տարին բավական բարդ էր: Բայց մենք կարողացանք հաղթահարել առկա խոչընդոտները: Իհարկե, վատը տեսնելու ցանկության դեպքում կարելի է դա անել: Բայց ես կարծում եմ, որ վերջին հինգ տարիների փորձն ու քրտնաջան աշխատանքը, մեզ թույլ է տալիս կարծելու, որ մեր թեկնածուն ամպայման կհաղթի գալիք նախագահական ընտրություններում»,- նշեց Կարինե Աճեմյանը:
«Զարգացման բանաձևը մեկն է. եթե ցանկանում ենք ունենալ զարգացած երկիր, ամեն մեկս մեր տեղում պետք է կարողանանք ապահովել այդ առաջընթացը»,- հավելեց բանախոսը:

RA President’s speech at RPA convention was substantial and comprehensive, said Karine Achemyan, the RPA faction member at the meeting with the journalists.
“The speech of the RA President was rather comprehensive. The most important issues over external and domestic problems were highlighted. We proposed Serzh Sargsyan as a candidate for and we are sure that he is the one who is able to overcome all the challenges. RPA has adopted a political course which can implement Serzh Sargsyan only,” K. Achemyan noted.
According to the speaker acting power is realistic and realizes the seriousness of the challenges that the country faces.
“From the point of view of the economic development the previous year was a hard one. But we could overcome the existing obstacles,” she mentioned.
“There is one formula of development; each of us should be able to progress if we want to have a developed country,” she added.