ՀՀԿ համագումարում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը բովանդակային էր և համապարփակ: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Կարինե Աճեմյանը:
«ՀՀ նախագահի ելույթը բովանդակային առումով խիստ համապարփակ էր: Հնչեցին թե արտաքին, և թե ներքաղաքական առկա խնդիրների վերաբերյալ կարևորագույն շեշտադրումներ: Համագումարի ընթացքում մենք առաջադրեցինք Սերժ Սարգսյանին՝ որպես նախագահի թեկնածու, և համոզված ենք, որ նա այն անձն է, ով կարող է հաղթահարել բոլոր մարտահրավերները: ՀՀԿ-ն որդեգրել է այնպիսի քաղաքական կուրս, որը կարող է և պետք է իրականացնի միմիայն մեր կուսակցության առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը»,- նշեց Կարինե Աճեմյանը:
Բանախոսի խոսքերով, իշխանությունը հանդես է գալիս իրատեսական դիրքերից և գիտակցում է այն բոլոր մարտահրավերների լրջությանը, որոնք ծառացած են երկրի առջև:
«Տնտեսության զարգացման տեսանկյունից կարծում եմ անցնող տարին բավական բարդ էր: Բայց մենք կարողացանք հաղթահարել առկա խոչընդոտները: Իհարկե, վատը տեսնելու ցանկության դեպքում կարելի է դա անել: Բայց ես կարծում եմ, որ վերջին հինգ տարիների փորձն ու քրտնաջան աշխատանքը, մեզ թույլ է տալիս կարծելու, որ մեր թեկնածուն ամպայման կհաղթի գալիք նախագահական ընտրություններում»,- նշեց Կարինե Աճեմյանը:
«Զարգացման բանաձևը մեկն է. եթե ցանկանում ենք ունենալ զարգացած երկիր, ամեն մեկս մեր տեղում պետք է կարողանանք ապահովել այդ առաջընթացը»,- հավելեց բանախոսը:

Карине Ачемян: Речь президента Армении на съезде РПА была содержательной и всеобъемлющей
Речь президента Армении Сержа Саргсяна на внеочередном съезде Республиканской партии Армении (РПА) была содержательной и всеобъемлющей. Такое мнение на сегодняшней встрече с журналистами выразила депутат фракции РПА Карине Ачемян.
«Речь президента была довольно всеобъемлющей в содержательном плане. Были озвучены важнейшие акцентировки вокруг внешнеполитических и внутриполитических вопросов. В ходе съезда Серж Саргсян был выдвинут в качестве кандидата в президенты, и мы убеждены в том, что он является именно той личностью, которая может преодолеть все вызовы. РПА приняла на вооружение такой политический курс, который может и должен осуществлять лишь лидер нашей партии Серж Саргсян», – подчеркнула депутат.
По ее словам, власти выступают с реалистичных позиций и осознают серьезность всех тех вызовов, с которыми столкнулась Армения.
«С точки зрения развития экономики уходящий год был довольно сложным. Но мы смогли преодолеть препятствия. Безусловно, при желании можно замечать лишь плохие стороны. Но я считаю, что опыт, накопленный нами в течение последних пяти лет, и кропотливая работа позволяют нам полагать, что наш кандидат обязательно одержит победу на предстоящих президентских выборах», – заявила Карине Ачемян.
«Мы рассматриваем лишь одну формулу развития: если мы хотим иметь развитую страну, каждый из нас должен уметь обеспечивать этот прогресс», – добавила она.