«Հասարակությունը ինքը իրեն բաժանել է երկու մասի` սատանների և հրեշտակների. ովքեր ընդդիմության կողմնակիցներն են` հրեշտակներ են, ովքեր իշխանության` սատանաներ: Եթե Ջհանգիրյանին (Գագիկ) այն ժամանակ բոբո էին համարում, հիմա հրեշտակ, քանի որ ընդդիմություն է»,- ասուլիսում, խոսելով քաղաքացիական հասարակության կայացման մասին, ասաց Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը:
Ըստ նրա, իշխանություն-ընդդիմություն մոտեցումները վնասակար են մեր պետության համար: «Եկեք խանդի տեսարաններ չստեղծենք»,- խորհուրդ տվեց նա:
Վ. Մանուկյանը նշեց, որ ՀԽ-ը թեև կապված է նախագահի, վարչապետի հետ, միաժամանակ անդրադառնում, բարձրաձայնում է հասարակության դժգոհությունները, այսինքն` իշխանության ու ընդդիմության արանքում է գործում: «Մենք տեղյակ ենք պահում, թե ինչ խնդիրներ կան, որոնք լուծում են պահանջում»,- իրենց գործունեությունն այսպես ներկայացրեց ՀԽ ղեկավարը:

Vazgen Manukyan: Society is divided into devils and angels
“Society is divided into two sides, devils and angels. Angels are with the opposition and devils with the authorities. If once they were considering Jahangiryan (Gagik) a bogey today he is an angel as he is with the opposition,” said Vazgen Manukyan chairman of the Public Council of Armenia at the press conference today.
According to him, authority-opposition perceptions are harmful for our state. “Let’s not make a scene of jealousy,” advised V. Manukyan.
He mentioned, though Public Council is connected with president and PM, it in the same time raises the complaints of the society, it means the Council works between the authority and the society. “We inform about the problematic issues which need a solution,” said the speaker presenting the activities of the Council.