«Հասարակությունը ինքը իրեն բաժանել է երկու մասի` սատանների և հրեշտակների. ովքեր ընդդիմության կողմնակիցներն են` հրեշտակներ են, ովքեր իշխանության` սատանաներ: Եթե Ջհանգիրյանին (Գագիկ) այն ժամանակ բոբո էին համարում, հիմա հրեշտակ, քանի որ ընդդիմություն է»,- ասուլիսում, խոսելով քաղաքացիական հասարակության կայացման մասին, ասաց Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը:
Ըստ նրա, իշխանություն-ընդդիմություն մոտեցումները վնասակար են մեր պետության համար: «Եկեք խանդի տեսարաններ չստեղծենք»,- խորհուրդ տվեց նա:
Վ. Մանուկյանը նշեց, որ ՀԽ-ը թեև կապված է նախագահի, վարչապետի հետ, միաժամանակ անդրադառնում, բարձրաձայնում է հասարակության դժգոհությունները, այսինքն` իշխանության ու ընդդիմության արանքում է գործում: «Մենք տեղյակ ենք պահում, թե ինչ խնդիրներ կան, որոնք լուծում են պահանջում»,- իրենց գործունեությունն այսպես ներկայացրեց ՀԽ ղեկավարը:

Вазген Манукян: Общество в Армении разделило себя на две части – дьяволов и ангелов
«Само общество в Армении разделило себя на две части – дьяволов и ангелов: сторонники оппозиции являются ангелами, а те, кто поддерживают властей – дьяволами. Если Гагика Джангиряна тогда считали страшилкой, то теперь его считают ангелом, так как он является представителем оппозиции», –об этом на пресс-конференции заявил председатель Общественного совета Вазген Манукян, касаясь становления гражданского общества в Армении.
По его словам, подходы к понятиям «власти» и «оппозиция» несут в себе угрозу для нашего государства. «Давайте не будем устраивать сцен ревности», – подчеркнул он.
Вазген Манукян добавил также, что Общественный совет, хотя и связан с президентом и премьер-министром, тем не менее, он уделяет внимание общественным недовольствам, то есть действует в промежутке между властью и оппозицией. «Мы оповещаем об имеющихся проблемах, требующих решения», – отметил он.