Պարույր Հայրիկյան. Իմ առաջադրումը քաղաքական դաշտում առաջ բերեց պարկեշտություն
ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը վստահ է, որ գալիք նախագահական ընտրություններում իր առաջադրումը որոշ քաղաքական ուժերի շրջանում պարկեշտություն և զսպվածություն է առաջացրել: Վերջինս նման տեսակետ հայտնեց այսօր կայացած մամալի ասուլիսի ժամանակ:
«Այն բանից հետո, երբ ես ամռանը հայտարարեցի, որ երկարատև ընդմիջումից հետո առաջադրելու եմ իմ թեկնածությունը գալիք նախագահական ընտրություններում, դա շատ քաղաքական ուժերի մոտ զսպվածություն է առաջացրել: Ասում են՝ եթե Հայրիկյանը կա` ուրեմն վերջ: Գոնե պետք է չխանգարենք նրան»,- ասաց Պարույր Հայրիկյանը:
Պարույր Հայրիկյանը նշեց, որ նախագահական ընտրությունների նախընտրական ներկայիս ընթացքը դրական եմ գնահատում:
Միևնույն ժամանակ բանախոսը նշեց, որ չի պայքարում որևէ մեկի դեմ, այլ պայքարում է բոլորի համար, անգամ նրանց համար, որ դուրս են եկել իր դեմ:
«Բոլոր նրանք, ովքեր հոռետեսորեն են տրամադրված այս ընտրությունների նկատմամբ, դրա համար ունեն լրջագույն հիմքեր: Սակայն մենք պետք է այսօր անենք մեր անելիքը: Վաղվա օրը ինքը կգա: Ես այսօր անելու եմ իմ անելիքը»,- նշեց Պարույր Հայրիկյանը:
Հարցին, թե ինչու նախագահական ընտրություններին հրաժարվեցին մասնակցել թվով երկրորդ և երրորդ համարվող քաղաքական ուժերը, Պ. Հայրիկյանը, մեջբերելով արտասահմանի փորձը, նշեց .«Եթե չեն մասնակցում, նշանակում է՝ կամ իրենց վախեցրել են կամ ինքը քաղաքական ուժ չէ, կամ,առհասարակ, երկրորդ քաղաքական ուժը չէ»:

Паруйр Айрикян: Мое решение баллотироваться в президенты привело к скромности на политической арене
Лидер Объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян уверен в том, что выдвижение его кандидатуры на предстоящих президентских выборах привело к сдержанности и скромности в некоторых политических кругах. Такое мнение политик выразил сегодня на пресс-конференции.
«После того как летом я выступил с заявлением о том, что после длительного перерыва я буду баллотироваться в президенты, в кругах многих политических сил стала заметна сдержанность в поведении. Они говорят, если я выдвинул кандидатуру, то их задача по крайней мере – не мешать мне», – считает Паруйр Айрикян.
Кандидат добавил, что положительно оценивает предвыборную ситуацию в Армении. Вместе с тем, он подчеркнул, что борется не против кого-либо, а для всех, даже для тех, кто выступает против него же.
«У всех тех, кто пессимистично настроен к предстоящим в стране выборам, есть серьезнейшие основания для этого. Однако сегодня мы должны сделать все то, что должны», – добавил он.
Комментируя причины отказа представителей политических сил, являющихся вторыми или третьими в стране по степени влиятельности, от участия в президентских выборах, Паруйр Айрикян отметил: «Если они не участвуют, то это означает, что либо их запугали, либо это не политическая сила, либо не вторая политическая сила в стране».