Հանրահայտ երգիչ Խուլիո Իգլեսիասը համաշխարհային համերգաշարի ընթացքում մարտի 18-ին ելույթ է ունենալու Երևանում` Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց համերգի պրոդյուսեր Արման Ծատուրյանը: Համերգի կազմակերպիչներն են ամերիկյան «Global art» և հայկական «Ինվիտրո փրոդաքշն» ընկերությունները:
«Նա որոշել է Հայաստանում ելույթ ունենալ, քանի որ շատ հայ ընկերներ ունի, որոնք նրան ասել են, որ հայերը իրեն շատ են սիրում: Նրա մենեջմենթը մեզ հետ կապվեց, մենք էլ ասացինք նույնը»,- ասաց Ա. Ծատուրյանը:
Երգչի համաշխարհային համերգաշարի մեկնարկը տրվելու է փետրվարի 24-ից` Գվատեմալայից, այնուհետև` ՌԴ, Ուկրաինա, Արաբական Միացյալ էմիրություններ, Ֆիլիպիններ, Կորեա, Չինաստան, Սինգապուր, Թայվան, Իսպանիա:

Легендарный испанский певец Хулио Иглесиас в рамках своего мирового турне 18 марта выступит с концертом в Ереване, в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна. Об этом Panorama.am сообщил продюсер концерта Арман Цатурян. Организаторами концерта являются американская и армянская компании «Global art» и «In Vitro production».
«Он решил выступить с концертом в Армении, поскольку у него много друзей из Армении, которые и рассказали ему о большой любви армян к нему. Специалисты по менеджменту связались с нами, и мы подтвердили эти слова», –заявил Арман Цатурян.
Отметим, что мировое турне певца начинается 24 февраля в Гватемале, затем Иглесиас выступит в России, Украине, Объединенных Арабских Эмиратах, Филиппинах, Корее, Китае, Сингапуре, Тайване, Испании.