Հանրահայտ երգիչ Խուլիո Իգլեսիասը համաշխարհային համերգաշարի ընթացքում մարտի 18-ին ելույթ է ունենալու Երևանում` Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց համերգի պրոդյուսեր Արման Ծատուրյանը: Համերգի կազմակերպիչներն են ամերիկյան «Global art» և հայկական «Ինվիտրո փրոդաքշն» ընկերությունները:
«Նա որոշել է Հայաստանում ելույթ ունենալ, քանի որ շատ հայ ընկերներ ունի, որոնք նրան ասել են, որ հայերը իրեն շատ են սիրում: Նրա մենեջմենթը մեզ հետ կապվեց, մենք էլ ասացինք նույնը»,- ասաց Ա. Ծատուրյանը:
Երգչի համաշխարհային համերգաշարի մեկնարկը տրվելու է փետրվարի 24-ից` Գվատեմալայից, այնուհետև` ՌԴ, Ուկրաինա, Արաբական Միացյալ էմիրություններ, Ֆիլիպիններ, Կորեա, Չինաստան, Սինգապուր, Թայվան, Իսպանիա:

World famous singer Julio Iglesias will give a concert at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex of Yerevan on March 18 as part of his world tour, concert producer Arman Tsaturyan told Panorama.am.
The concert is organized by Global Art Agency and Invitro Productions.
“He decided to give a concert in Armenia because he has many Armenian friends who have told him that he is very much loved in Armenia,” said the producer.
The singer will start his concert tour on February 24 in Guatemala. He will travel on tour to Russia, Ukraine, UAE, Philippines, Korea, China, Singapore, Taiwan and Spain.