Հայ երիտասարդ գործարարի ինտերնետ նախագիծը Եվրոպայում լավագույնների եռյակում է
Հայ երիտասարդ գործարար Մարտին Ավետիսյանի ստեղծած iMall.eu էլեկտրոնային առևտրի սոցիալական ցանցը Եվրոպայի ամենահեղինակավոր The Europas մրցանակաբաշխությունում բարելավել է իր առաջատար դիրքերը՝ ամբողջ աշխարհից ավելի քան 600 այլ մասնակիցներից այս պահի դրությամբ ընթանալով 3-րդ տեղում:
Մրցույթը դեռ ընթացքում է, և մրցանակաբաշխության արդյունքները ամփոփվելու են հունվարի 11-ին՝ քվեարկելու համար պետք է հետևել այս հղմանը՝ http://www.theeuropas.com/p/peoples-choice/580: iMall.eu-ն ինտերնետային առևտրի սոցիալական ցանցը, որը հիմնադրվել է 2012 թվականի հունիսին, ներկայացնում է եվրոպական շոպինգի և ոճային հնարավորությունները Ռուսաստանում և Եվրասիայի երկրներում: iMall.eu ցանցի հիմնադիր՝ հայաստանցի ներդրող Մարտին Ավետիսյանը աշխատում է Երևանում, Լոնդոնում և Մոսկվայում:
iMall.eu ցանցը իր տեսակի մեջ առաջին ինտերնետային նախագիծն է, որը Եվրոպական շոպինգի և մոդայի ամենավերջին զարգացման ուղղությունները ինտերնետի միջոցով հասանելի է դարձնում Ռուսաստանի և այլ Եվրասիական շուկաների հաճախորդների համար: Ավելի քան 500 համաշխարհային բրենդերի կողմից 10 միլիոն ապրանքատեսակ ներկայացնող ցանցը ի մի է բերում այնպիսի հեղինակավոր դիզայներների ստուդիաներ, ինչպիսին են՝ Alexander McQueen, Burberry, Christian Louboutin, Gucci, Prada, Valentino, Yves Saint Laurent:
Հնարավոր է նաև ինտերնետային առևտուրը Harrods, Selfridges, Bloomingdales, Fifth Saks Avenue պես հեղինակավոր առևտրային կենտրոններից ուղղակիորեն: Դյուրին է դարցված նաև Միլանից, Լոնդոնից, Փարիզից և մոդայի այլ մայրաքաղաքներից ապրանքատեսակների ուղղակի առաքումը պատվիրատուին: iMall.eu ցանցն արդեն իսկ գործում է 12 երկրներում. ցանցի օգտագործողները կարող են միանալ նորաձևության տարբեր օնլայն համայնքների, խորհուրդ հարցնել հայտնի բլոգերներից և նորաձևության մասնագետներից, որոնք պատրաստ կլինեն նորաձևության և շքեղության աշխարհի ամենավերջին զարգացումների ուղղությամբ խորհուրդներ և ուղղություններ տալու: iMall.eu-ն ձգտում է դառնալ Եվրասիական շուկաներում Եվրոպական նորաձևության վերջին զարգացումներին ծանոթանալու հիմնական հարթակ:
iMall.eu ցանցը ստեղծել է հայ երիտասարդ գործարար Մարտին Ավետիսյանը, որը ծնվել և մեծացել է Երևանում, ավարտել Երևանի Պետական և Լոնդոնի Մետրոպոլիտեն համալսարանները, որից հետո հաջող կարիերա է ունեցել ներդրումային ոլորտում: iMall.eu-ն հայ գործարարի կողմից ստեղծած առաջին ինտերնետային ընկերությունն է, որը կարող է հաղթանակել Europas հեղինակավոր մրցանակաբաշխությունում:
Հայ բիզնեսը գրեթե առաջինն է՝ Եվրոպան գրավելու համար պետք է ՁԵՐ like-ը: Մինչև 2013 թվականի հունվարի 11-ը քվեարկեք այս հասցեով և տարածեք այս հղումը Ձեր ընկերների շրջանակում:
* * * * *
iMall.eu ցանցը ավելի քան 500 արևմտյան ապրանքանիշների լիազորված ներկայացուցիչն է Ռուսաստանում և Եվրասիայի այլ շուկաներում: iMall.eu-ն մատակարարում է պրեմիում և լյուքս դասի հագուստներ և այլ ապրանքատեսակներ ուղղակիր արտադրողներից: Ցանցն ունի իր սեփական տեխնոլոգիական պլատֆորմը, որի շնորհիվ ամեն պատվիրատուի առաջարկվում է և մատակարարվում իր ակնկալիքներին և կարիքներին հնարավորինս համապատասխանող տեսականի: iMall.eu-ի գլխամասային գրասենյակները գտնվում են Լոնդոնում, Մոսկվայում և Սինգապուրում. ցանցը գործում է 12 երկրներում:

iMall.eu, the first social e-commerce platform which brings European shopping and style guides to emerging markets, leads the race for the prestigious Europas People’s Choice Startup Award, being in top five out of more than 600 participating startups from all around Europe. People’s Choice is awarded based on voting through Facebook “Like”s, and the deadline for the contest is 11 January 2013. iMall.eu is created in June 2012 by Martin Avetisyan a London, Moscow, and Yerevan based Armenian hedge fund manager turned into a startup entrepreneur. In order to support the European recognition of an Armenian startup it is enough to follow the link: http://www.theeuropas.com/p/peoples-choice/580.
iMall.eu is the first social e-commerce platform which brings European shopping and style guides to emerging markets. Aggregating over 10 million inventories across all major fashion designer brands such as Alexander McQueen, Burberry, Christian Louboutin, Gucci, Prada, Valentino, Yves Saint Laurent: and high end department stores like Harrods, Selfridges, Bloomingdales, Fifth Saks Avenue,, iMall.eu provides seamless cross-border shipping via couriers from the very source in Milan, London, Paris and other fashion capitals. iMall already operates in 12 countries, powered by local fashion communities, prominent bloggers and trendsetter who engage and guide their followers on the best style trends in the world of luxury. iMall.eu has a vision of becoming an ultimate web location for consumers in emerging markets to shop, discover and share European fashion brands.
iMall.eu has been founded by Martin Avetisyan, an Armenian entrepreneur born in Yerevan, who, after graduating from Yerevan State University and obtaining MBA in London Metropolitan University, worked in world-class hedge funds first as a trader, and later as a director. iMall.eu is the first Armenian entrepreneur created startup, which can win such a prestigious tech award as Europas People’s Choice award is.
Let’s get the Armenian business on the top of Europe – YOUR like is decisive.
iMall.eu is the authorized representative of more than 500 Western brands in Russia and other Eurasian markets. iMall.eu delivers premium brand clothing and other consumer goods directly from producers. The service utilizes its own unique software platform, which ensures efficiency and effectiveness in offering and delivering to the customers the products matching their expectations and needs. iMall is headquartered in London, and through its fully owned subsidiaries in Moscow and Singapore currently operates in 12 countries.