Եվս երկու թեկնածու հրաժարվեց ընտրապայքարից
Անկուսակցական, մարտարվեստների համաշխարհային գլխավոր վարպետ Տարոն Աբրահամյանը քիչ առաջ լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց, որ հրաժարվում է հետագա ընտրապայքարից: Համատեղ ասուլիսում պայքարից հրաժարվելու մասին հայտարարեց նաև անկուսակցական, «Ժամանակի էություն սոցիալիստական շարժման» ղեկավար Ռոբերտ Ահարոնյանը:
«Անհիմն եմ համարում այդքան գումար ծախսել Հանրապետական կուսակցության հետ մրցակցելու համար: Այդ գումարը ավելի լավ է, ես օգտագործեմ հետագա ծրագրերի իրականացման համար»,-ասաց Ռ. Ահարոնյանը:
Հիշեցնենք, նրանք այն թեկնածուներից էին, ովքեր չէին վճարել ընտրագրավի համար անհրաժեշտ 8 մլն դրամը: Գրավը չվճարած մյուս թեկնածուները հնարավորություն ունեն անդորագրերը ԿԸՀ ներկայացնել այսօր մինչև ժամը 14:00-ը:
Երեկ հետագա պայքարից հրաժարվելու մասին հայտարարեց նաև առաջադրված Ռուբեն Այվազյանը, ով ԲՀԿ-ական էր:
Նշենք, որ հունվարի 4-14-ը կկատարվի թեկնածուների գրանցումը, իսկ նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի հունվարի 21-ից և կշարունակվի մինչև փետրվարի 16-ը: Ընտրությունները նշանակված են փետրվարի 18-ին:

Today world martial arts master Taron Abrahamyan told at the meeting with the journalists that he won’t continue future struggle at the elections. The same did Robert Aharonyan, head of Essence of Time Party.
“I think it’s not wise to spend that big amount of money over the struggle against the Republican Party. I prefer to spend that money on realizing my future plans,” R. Aharonyan said.
They were the candidates who had not paid the election pledge of eight million AMD. The deadline of the receipts of the pledge was till 14:00, today.
Yesterday PAP member Ruben Ayvazyan also refused struggling at the elections. The registration of the candidates is to be implemented from January 4 to 14, and the campaign will start on January 21 till February 16. Elections are to be held on December 18.