Շտապօգնությունն արձագանքում է. ԱԻՎ-ի հետ համագործակցում ենք անկախ եղանակային պայմաններից
«Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանն արձագանքել է Panorama.am-ի «Շտապօգնության ծառայությունը չի կարողացել հասնել հիվանդին. Որտե՞ղ է քաղաքապետարանը»  հրապարակմանը:
Այսօր ձեր կողմից հրապարակված «Շտապօգնության ծառայությունը չի կարողացել հասնել հիվանդին. Որտե՞ղ է քաղաքապետարանը» վերնագրով նյութից թյուր տպավորություն է ստեղծվել, որ պատկան մարմինների ոչ բարեխիղճ աշխատանքի պատճառով Շտապօգնության ծառայությունը հիվանդին հասնելու ինչ-ինչ խոչընդոտներ է ունեցել:
Ներկայացված տեղեկատվության իսկությունը ստուգելու նպատակով զրուցել ենք կանչին մեկնած բուժանձնակազմի անդամների հետ, որից պարզվել է, որ այդ պահին տեղացող առատ ձյան պայմաններում, հաշվի առնելով նաև Սարի թաղի փողոցների նեղությունը, մեքենան նշված հասցե ժամանակին հասնելու որոշակի մտահոգություն է ունեցել, որով պայմանավորված էլ անձնակազմը դիմել է ԱԻՎ-ի օգնությանը: Ի դեպ, հարկ եմ համարում նաև շեշտել, որ ԱԻՎ-ի հետ մենք շատ հաճախ ենք համագործակցում՝ անկախ եղանակային պայմաններից:
Ինչևէ, կանչին մեկնած անձնակազմը տեղ է հասել ժամանակին և ցուցաբերել է անհրաժեշտ բուժօգնությունը: Անձնակազմի անդամները նաև նշել են, որ մոտ 20-30 րոպե անց, արդեն կանչից վերադառնալիս ճանապարհը եղել է աղով և ավազով մշակված ու որևէ խոչընդոտի չեն հանդիպել:
Հաշվի առնելով վերը նշածը, ավելորդ շահարկումներից և թյուրըմբռնումից խուսափելու համար, խնդրում եմ հրապարակել տվյալ պարզաբանումը»,-ասված է տնօրենի պարզաբանմ,ան մեջ:

«Скорая помощь» сотрудничает с МЧС Армении вне зависимости от погодных условий. Заверения Т. Степанян
21:05 10/01/2013
Директор ЗАО «Скорая помощь» Тагуи Степанян отреагировала на публикацию Panorama.am под заголовком «Служба Скорой помощи не смогла добраться до пункта вызова. Чем занята мэрия».
«Ваша публикация под заголовком создает неточное представление о том, что из-за недобросовестной работы соответствующих органов служба Скорой помощи столкнулась с трудностями при выезде на вызов.
Для проверки представленной информации мы побеседовали с членами медгруппы, выехавшей на данный вызов, после чего стало ясно, что из-за сильного снегопада в этот день, а также узость улицы района „Сари тах”, машина Скорой помощи не могла добраться до пункта назначения и решила запросить помощь МЧС. Считаю необходимым также отметить, что с МЧС мы сотрудничаем часто, вне зависимости от погодных условий.
В результате, выехавшая на вызов медгруппа смогла вовремя добраться до пункта назначения и оказать необходимую помощь. Члены медгруппы также отметили, что спустя 20-30 минут, уже по возвращении с вызова, дорога была обработана солью и песком и не было никаких затруднений.
Учитывая все это, во избежание лишних спекуляций и недоразумений, прошу опубликовать данное разъяснение», – говорится в письме директора ЗАО «Скорая помощь» Тагуи Степанян.