«Ոսկե գնդակ-2012»-ն արդեն անցյալում է, սակայն նոր սկանդալ է հասունանում: Ինչպես տեղեկացնում է գերմանական «Bild»-ը, քվեարկողների որոշ մասը բողոքում է, որ իրենց ձայները սխալ են գրանցվել:
Մասնավորապես` Թաիլանդի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վիլֆրիդ Շեֆերը նշել է, որ ինքը քվեարկել է Լիոնել Մեսսիի օգտին, սակայն իր ձայնը գրանցվել է Սերխիո Բուսկետսի օգտին:
«Ալ Ջազիրա» հեռուստաընկերության եթերում ֆրանսիացի լրագրողները ևս խոսել են ՖԻՖԱ-ի կողմից թույլ տրված որոշ սխալների մասին: Նրանցից մեկը հայտարարել է, որ Ջանլուիջի Բուֆոնն ու Տյագո Սիլվան իրենց ձայները տվել են Քրիշտիանու Ռոնալդուին, իսկ Թոմաշ Ռոսիցկին քվեարկել է Մարիո Բալոտելլիի օգտին, սակայն այս բոլոր քվեները գրանցվել են հօգուտ Լիոնել Մեսսիի:

«Золотой мяч-2012» уже стал историей, однако вокруг награды назревает скандал. Как сообщает немецкая газета-таблоид «Bild», некоторые участники голосования негодуют по поводу неправильной регистрации голосов.
В частности, главный тренер сборной Таиланда Винфрид Шефер отметил, что он проголосовал за Лионеля Месси, однако его голос засчитан за Серхио Бускетса.
Во время выступления на телеканале «Аль Джазира» французские журналисты также заметили допущенные со стороны ФИФА ошибки. Один из журналистов заявил, что Джанлуиджи Буффон и Тиаго Силва свои голоса отдали за Криштиану Роналду, а Томаш Росицски проголосовал за Марио Балотелли, но все эти голоса были засчитаны за Лионеля Месси.