Թեկնածուների վերջնական ցանկը հայտնի կդառնա այսօր
Այսօր հայտնի կդառնա փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում թեկնածուների վերջնական ցանկը. Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հաստատած ժամանակացույցի համաձայն, այսօր ավարտվում է թեկնածուների գրանցման ժամկետը:
ԿԸՀ առաջադրման հայտ ներկայացրել էին 15 թեկնածուներ: Սակայն նրանցից 7 թեկնածուները չկարողացան վճարել Ընտրական օրենսգրքով պահանջվող 8 մլն դրամ ընտրական գրավը և դուրս մնացին հետագա ընտրապայքարից: Այս պահի դրությամբ առաջադրման փաստաթղթեր ներկայացրած, այդ թվում ընտրական գրավ վճարած թեկնածուները ութն են` Հանրապետական կուսակցության կողմից առաջադրված Սերժ Սարգսյանը, «Ազատություն» կուսակցության կողմից առաջադրված Հրանտ Բագրատյանը և ինքնաառաջադրվածներ` Պարույր Հայրիկյանը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Անդրիաս Ղուկասյանը, Արման Մելիքյանը, Վարդան Սեդրակյանը և Արամ Հարությունյանը:
Մինչև հունվարի 19-ը թեկնածուները պետք է ներկայացնեն գույքի և եկամուտների մասին հայտարարագրեր, իսկ արդեն մինչև հունվարի 22-ը դրանք կտեղադրվեն ԿԸՀ պաշտոնական կայքէջում:

The final list of candidates for the February 18 presidential elections will be released today. The deadline for registration of candidates ends today, according to the schedule set by Armenia’s Central Electoral Commission (CEC).
15 candidates had initially submitted registration documents to CEC. Of them, seven failed to pay an election pledge of AMD 8 million stipulated by election law and left the presidential race.
Currently there are eight candidates who have paid the election pledge: Serzh Sargsyan (RPA), Hrant Bagratyan (Liberty party) as well as self-nominated candidates Paruyr Hayrikyan, Raffi Hovannisian, Andrias Ghukasyan, Arman Melikyan, Vardan Sedrakyan and Aram Harutyunyan.