Թավրիզում կայացել է ԻԻՀ Արևելյան Ատրպատականի նահանգապետի և ՀՀ Սյունիքի մարզպետի հանդիպումը
Այդ մասին Իրանի պաշտոնական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ Թավրիզում ՀՀ Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ԻԻՀ Արևելյան Ատրպատականի (Արևելյան Ազարբայջան) նահանգապետ Ահմադ Ալիռեզա Բեյգին:
Արևելյան Ատրպատականի նահանգապետն իր խոսքում շեշտելով, որ Իրանի և Հայաստանի նախագահները հակված են ավելի ամրապնդել և ընդլայնել երկկողմ հարաբերությունները, մասնավորապես նշել է, որ երկու երկրների նահանգապետերը և մարզպետները ևս պետք է այդ ուղղությամբ ջանքեր գործադրեն:
Ահմադ Ալիռեզա Բեյգիի խոսքով՝ Արաքս գետի վրա հայ-իրանական համատեղ ՀԷԿ-ի կառուցումը ևս միտված է երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելուն:
Սյունիքի մարզպետն էլ իր հերթին, անդրադառնալով Արևելյան Ատրպատականի և Սյունիքի մարզի միջև առկա համագործակցությանը, նշել է, որ իրենց մարզը ևս ցանկություն ունի Թավրիզի հետ խորացնել առևտրատնտեսական հարաբերությունները:
Սուրեն Խաչատրյանը հավելել է, որ Իրանը միշտ եղել է Հայաստանի լավ բարեկամը և ապագայում ևս այդ բարեկամությունը շարունակվելու է :

Iran's East Azarbaijan Governor-General meets with Syunik Governor in Tabriz
We seek expansion of economic cooperation with Syunik region, Governor-General of Iran's East Azarbaijan province Ahmad Alireza Beigi said during a meeting with Governor of Armenia’s Syunik region Suren Khachatryan in Tabriz, Iran’s state-run news agency IRNA said.
Noting that the presidents of Iran and Armenia seek further strengthening and expansion of bilateral relations, Ahmad Alireza Beigi said that the governors of the two countries should also work in this direction.
Commenting on cooperation between Iran's East Azarbaijan province and Armenia’s Syunik region, Suren Khachatryan, for his part, noted that Syunik also wanted to deepen trade and economic ties with Tabriz.
Syunik Governor added that Iran had always been a good ally of Armenia, and that this friendship would be maintained.