Նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանն այսօր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց, որ հունվարի 21-ից սկսելու է անժամկետ հացադուլ:
Ղուկասյանի խոսքով, ինքը հացադուլը կդադարեցնի միայն այն ժամանակ, երբ ԿԸՀ-ն բավարարի իր պահանջը և «երբ միջազգային դիտորդները հեռանան Հայաստանից»:
Հիշեցնենք, որ այս թեկնածուն հանձնաժողովից պահանջում է անվավեր ճանաչել որոշումը, որով ՀՀԿ առաջնորդ, գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը գրանցվել է որպես նախագահի թեկնածու: Այսօր ԿԸՀ հերթական նիստի ժամանակ չբավարարեց թեկնածուի այդ պահանջը:

Presidential candidate Andrias Ghukasyan told reporters after the Central Electoral Commission session that he will go on an indefinite hunger strike from January 21.
The presidential hopeful added that he will stop the hunger strike only when his demand is met and “the international observers leave Armenia.”
On January 15, registered candidate Andrias Ghukasyan sent a letter to CEC chairman Tigran Mukuchyan demanding the invalidation of the registration of presidential candidate Serzh Sargsyan before the start of the election campaign, saying that otherwise he will go on an indefinite hunger strike.