Ա. Ղուկասյանը սկսել է հացադուլը (լրացված, տեսանյութ)
ՀՀ նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանն այսօր առավոտից սկսել է անժամկետ հացադուլը: Նա այս պահին նստած է Գիտությունների ազգային ակադեմայի դիմաց` աստիճանների մոտ:
Թեկնածուն իր կողքին փակցրել է «Վերջ շինծու ընտրություններին» գրությամբ ցուցապաստառ:
Քիչ առաջ ոստիկանները մոտեցել են նրան: Թեկնածուն տեղյակ է պահել, որ վրան չի տեղադրել: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում թեկնածուն բացատրել է, թե ինչու է ընտրել այդ վայրը` տեղը հարմար է, պաշտպանված է քամուց, տեսանելի է, մարդկանց անցուդարձին, չի խանգարում: Ա. Ղուկասյանը այստեղ կմնա նաև գիշերները:
«Ես քարոզարշավից դուրս եմ գալիս, իմ քարոզարշավը սա է»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Ա. Ղուկասյանը Կենտրոնկան ընտրական հանձնաժողովից պահանջում էր անվավեր ճանաչել գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածության գրանցումը: ԿԸՀ-ն մերժեց Ղուկասյանի դիմումը:
Ա. Ղուկասյանն այսօր հայտարարեց, որ հացադուլը կդադարեցնի այն ժամանակ, երբ Սերժ Սարգսյանն ինքնաբացարկ հայտնի, կամ էլ Եվրոպական դիտորդները հայտարարեն, որ Հայաստանը ոչ ժողովրդավարական երկիր է և դիտորդական առաքելություն չիրականացնեն:

Кандидат в президенты Армении Андриас Гукасян объявил бессрочную голодовку
Сегодня с утра кандидат в президенты Армении Андриас Гукасян объявил бессрочную голодовку. На данный момент он сидит у ступеней напротив здания Национальной академии наук Армении.
Кандидат поместил рядом с собой плакат с надписью «Конец фальшивым выборам!»
Напомним, 18 января Центральная избирательная комиссия Армении приняла решение отклонить заявление Андриаса Гукасяна, в котором он требует признать недействительной регистрацию кандидата от правящей Республиканской партии Армении (РПА) Сержа Саргсяна. Сразу после заседания ЦИК Андриас Гукасян в ходе брифинга сообщил, что с 21 января он объявит бессрочную голодовку.
Сегодня Андриас Гукасян заявил, что прекратит голодовку тогда, когда Серж Саргсян объявит самоотвод или международные наблюдатели объявят, что Армения не демократическая страна, и откажутся от осуществления наблюдательской миссии.