Էպոսագետ. Կտեսնեք, թե Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու Հրանտ Բագրատյանը ինչպես են իրար միս ուտելու
«Էլեկտրոնային հարցումներում ես 1-ին տեղում եմ` 35-40 տոկոս վարկանիշով: Ու այդ պատճառով էլ, տեսնելով, որ մյուս թեկնածուների վիճակը ծանր է, միակողմանի քաղաքական զինադադար եմ հայտարարում, որ իրենք գնան մարզեր, ձայներ հավաքեն, ակտիվանան, որովհետև պայքարը շատ անհավասար է ստացվում,- պատասխանելով Panorama.am-ի հարցին, թե` ինչո՞ւ եք Ձեր քարոզարշավը սկսելու փետրվարի 1-ից, ասաց էպոսագետ, նախագահի թեկնածու Վարդան Սեդրակյանը:
Հարցին, թե` չեք՞ կարծում, որ 10 օր պասիվ մնալու դեպքում Ձեր մրցակիցները առաջ կանցնեն Ձեզնից, նա բացասական պատասխան տվեց, ապա հավելեց. «Ես հեռուստատեսային հարցազրույցների միջոցով եմ աշխատելու, բուկլետներ բաժանել չի լինելու, մարզեր էլ չեմ գնալու»:
«Հեռուստատեսային հարցազրույցները շատ արդյունավետ են…Բացի այդ, պետք է մի քիչ էլ մեծահոգի լինել»:
Վ. Սեդրակյանի խոսքով, մյուս թեկնածուներն «ըստ էության ասելիք չունեն: Մեկը եկել է ինչ-որ թիվ ցույց տա Սերժ Սարգսյանին, որ կառավարության մեջ մտնի, մեկը եկել է, որ ԱԳ նախարար դառնա…» :
Այնուհետև նա մանրամասնեց. «Րաֆֆի Հովհաննիսյանի երազանքը ԱԳ նախարար դառնալն է: Հիմա նա արդեն էյֆորիայի մեջ է ընկնում ու իրեն թվում է, թե ինքն արտգործնախարար է: Քարոզարշավի ժամանակ հանդիպում է Ֆրանսիայի դեսպանատանը, Ֆրանսիայի նախագահի նստավայր է մեկնում, ԱՄՆ-ի դեսպանատուն է գնում, որը բարոյական և այլ առումներով կոպիտ խախտում է:
Հրանտ Բագրատյանն էլ իր թվերով ու գիտելիքներով է ուզում վարչապետ դառնալ: վարչապետը` դժվար, բայց գոնե ֆինանսների նախարար կամ ԿԲ-ում ինչ որ պաշտոն է ուզում զբաղեցնել»,- ասաց Էպոսագետը:
«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ու Հրանտ Բագրատյանը մտածում են, թե Սերժ Սարգսյանի ընտրվելը կասկածի ենթակա չէ, հետևաբար, եթե զբաղեցնեն երկրորդ տեղը կարող են պաշտոն ստանալ:
Կտեսնեք, թե այդ երկուսն ինչպես են իրար միս ուտելու»,-հավելեց նա:
Թեկնածուն նշեց, որ հեռուստաբանավեճեր չի նախատեսում. «Հեռուստաբանավիճելու բան չկա: Ո՞ւմ հետ բանավիճես: Իրանց հետ ի՞նչ բանավիճեմ: Ես էպոսն եմ ներկայացնելու, դա էլ այն հարցը չի, որ ես նստեմ, այս նորելուկ ժողովրդավարներին ինչ-որ բաներ բացատրեմ»:

Грант Багратян и Раффи Ованнисян будут грызть друг другу глотки. Прогнозы кандидата в президенты Армении В. Седракяна
Кандидат в президенты Армении, «специалист по эпосу» Вардан Седракян объяснил причины решения начать свою предвыборную кампанию только с 1 февраля.
«Согласно электронным опросам я нахожусь на первом месте – 35-40%. Именно по этой причине, понимая, что у остальных кандидатов положение тяжелое, я объявляю одностороннее политические перемирие, чтобы они поездили по областям, набрали голосов избирателей, чтобы они активизировались, потому что получается очень неравная борьба», – уверен кандидат.
По его словам, он не боится отстать от своих конкурентов за эти 10 дней: «Я буду работать посредством телевизионных интервью, раздачи листовок, а поездок в области не будет. Телевизионные интервью очень эффективны... Кроме этого, надо быть немного великодушнее».
В. Седракян считает, что остальным кандидатам «нечего сказать». «Один явился, чтобы показать какие-то цифры президенту Сержу Саргсяну. Другой для того, чтобы стать главой МИД. У Раффи Ованнисяна есть мечта – стать главой МИД Армении. Сейчас он впадает в эйфорию и ему кажется, что он глава внешнеполитического ведомства. Во время предвыборной кампании организует встречи в посольстве Франции, посещает резиденцию президента Франции, затем посольство США, все это по моральным и другим принципам является серьезным нарушением. А Грант Багратян благодаря своим числам и знаниям хочет стать премьер-министром. Премьером навряд ли станет, однако министром финансов или какую-нибудь должность в ЦБ он точно хочет», – поделился размышлениями кандидат.
«Раффи Ованнисян и Грант Багратян думают, что переизбрание Сержа Саргсяна не является предметом для споров, следовательно, если они займут вторую сточку, то могут получить какую-нибудь должность. Увидите, эти двое будут грызть друг другу глотки», – добавил Седракян.
Кандидат уточнил, что не планирует участвовать в теледебатах: «Нет надобности в теледебатах. С кем мне дискутировать? О чем с ними дискутировать? Я буду представлять эпос, и это не тот вопрос, чтобы я сидел и начинающим демократам что-то объяснял».