Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին` ծննդյան 55-ամյակի կապակցությամբ:
«Հարգարժան Հովիկ Արգամի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Լինելով ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ` Դուք անում եք հնարավորը հայկական երկու հանրապետությունների զարգացման ու բարգավաճման, մեր համազգային ծրագրերի ու նպատակների իրականացման, հայոց անկախ պետականության ամրապնդման ուղղությամբ: Արցախում գիտեն և բարձր են գնահատում Ձեր հայրենանվեր գործունեությունը:
Այս հոբելյանական օրը մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն և մեծագույն հաջողություններ Ձեզ, Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

On January 24, President of Artsakh Republic Bako Sahakyan sent a congratulatory address to the Republic of Armenia National Assembly speaker Hovik Abrahamyan on the 55th anniversary of his birthday.
“Respected Hovik Abrahamyan,
I congratulate you cordially on the 55th anniversary of your birthday. Being the speaker of the Republic of Armenia National Assembly you do everything possible for the development and prosperity of the two Armenian republics, for our nationwide programs and objectives, for strengthening the independent Armenian statehood. The Artsakh people know and rate high your patriotic activity.
On this festive day, I wish good health, happiness and great success to you, your family and relatives.”