Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին` ծննդյան 55-ամյակի կապակցությամբ:
«Հարգարժան Հովիկ Արգամի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Լինելով ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ` Դուք անում եք հնարավորը հայկական երկու հանրապետությունների զարգացման ու բարգավաճման, մեր համազգային ծրագրերի ու նպատակների իրականացման, հայոց անկախ պետականության ամրապնդման ուղղությամբ: Արցախում գիտեն և բարձր են գնահատում Ձեր հայրենանվեր գործունեությունը:
Այս հոբելյանական օրը մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն և մեծագույն հաջողություններ Ձեզ, Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Президент НКР поздравил спикера парламента Армении Овика Абраамяна с 55-летием
24 января президент НКР Бако Саакян направил поздравительную телеграмму председателю Национального собрания Республики Армения Овику Абрамяну по случаю его 55-летия.
Как сообщает пресс-служба главы государсвта, в телеграмме говорится:
“Уважаемый Овик Аргамович!
Искренне поздравляю Вас по случаю 55-летия со дня рождения.
Будучи председателем Национального собрания РА Вы делаете все возможное для развития и процветания двух армянских республик, осуществления наших общенациональных программ и целей, укрепления независимой армянской государственности. В Арцахе знают и высоко ценят Вашу патриотическую деятельность.
В этот юбилейный день желаю Вам, всем Вашим родным и близким крепкого здоровья, счастья и больших успехов”.