Ադրբեջանցին մեղադրել է Հայաստանի հատուկ ծառայություններին` կոնյակի միջոցով ադրբեջանցիների գենոֆոնդի վրա ազդելու փորձերի մեջ
16:46 24/01/2013
Արտասահմանում բնակվող մի ադրբեջանցի «publika.az» կայքին հայտնել է, որ Ադրբեջան ներկրվող հայկական կոնյակներն ու գինիները մարդկանց մոտ անժառանգություն և գենետիկ խախտումներ են առաջացնում: Նրա խոսքով` ինքն այդ մասին լսել է Գերմանիայում բնակվող հայերի հավաքներից մեկում:
«Ադրբեջան են ներկրվում հայկական կոնյակներ և վրացական բրենդային գինիների անվան տակ Վրաստանում հայերի կողմից պատրաստված կեղծ ալկոհոլային խմիչքներ: Այդ խմիչքներն իրականում պատրաստվում են Հայաստանի հատուկ ծառայության մարմինների գաղտնի գործողությունների ծրագրով, որի նպատակն է խմիչքների մեջ հատուկ նյութեր լցնելու միջոցով ադրբեջանցիների մոտ գենետիկ խախտումներ առաջացնել»,-ասել է նա:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տարածել են այդ մարդու բարբաջանքը այն մասին, թե իբր հայկական հատուկ ծառայություններն այդ պլանը մշակել են «Ադրբեջանի բնակչության աճը կանխելու համար»:

Азербайджанец обвинил спецслужбы Армении в попытке воздействия на генофонд азербайджанцев с помощью коньяка
14:36 24/01/2013
Некий азербайджанец, проживающий за границей, сообщил в редакцию сайта «Publika.az», что импортируемые в Азербайджан армянские вина и коньяк провоцируют у людей бесплодие и генетические заболевания. По его словам, он об этом слышал на одном из собраний армянской общины в Германии.
«В Азербайджан импортируется армянский коньяк и фальшивые вина, которые армяне Грузии разливают под видом грузинских брендов. Эти напитки на самом деле производят спецслужбы Армении с секретной миссией, целью которой является лишение азербайджанцев репродуктивной функции и нарушение их генетики, с помощью добавления в алкоголь специальных веществ»,- заявил он.
Азербайджанские СМИ вполне серьезно распространяют этот бред страдающего шизофренией человека, утверждая, что армянские спецслужбы разработали план «ограничения демографического роста в Азербайджане».
Предыдущий материал по теме:
Т. Байрамова: Армения направляет на Азербайджан магические волны, поэтому азербайджанцы агрессивные и депрессивные