Սերժ Սարգսյան. Մեր քաղաքական թիմի առջև կանգնած է խնդիր` ծրագրերը դարձնել ապագայամետ
«Անցած հինգ տարիների ընթացքում իմ և ձեր ջանքերի շնորհիվ հնարավորություն է ստեղծվել նոր մեկնարկային հարթակ ստեղծելու: Իրականացված բարեփոխումները մի շարք ոլորտներում արդեն տեսանելի դարձան, մնացածը դեռ ընթացքի մեջ են»,-այս մասին Իջևան քաղաքում ընտրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը:
«Մեր քաղաքական թիմի առջև կանգնած է խնդիր` ծրագրերը դարձնել ապագայամետ, իսկ խնդիրների լուծումների մեթեդոները` ճկուն: Մեզ համար իշխանության ղեկին լինելը պայմանավարոված է ժողովրդին անվերապհ ծառայելու մղումով»,-ասաց ՀՀԿ առաջնորդը:
Ս. Սարգսյանը նշեց, որ առաջիկա հինգ տարիներին նախատեսվում է քայլեր ծրագրել` հաշվի առնելով խնդիրների առաջնայնությունները:
«Օգնելու ենք համայնքներին ավելի արդյունավետ ինքնակազմակերպվել: Պաշտոնյան պետք է զերծ մնա սեփական թվացյալ կարևորությունը ցուցադրելու գայթակղությունից»,-իջևանցիներին խոստացավ գործող նախագահը:
Անդրադառնալով ազգային անվտանգության խնդիրներին՝ թեկնածուն նշեց, որ պաշտպանական ոլորտի աշխատողներին կա հստակ հրահանգ` խստորեն հակադարձել մեր քաղաքացիներին թիրախավորող ոսոխին:
Կրթական խնդիրների վերաբերյալ ասաց, որ այս տարվա փետրվարի 1-ից ուսանողը կարող է միայն ծնողների համաձայնությամբ, առանց որևէ գրավի ստանալ ուսման վարկ, որը կարող է վճարել ուսումն ավարտելուց հետո:
Ելույթի ավարտին նախագահի թեկնածուն կարևորեց որակյալ ընտրությունների անցկացումը` խնդրելով  ցուցաբերել առավել ակտիվ մասնակցություն:

Серж Саргсян: «Перед нашей политической командой стоит задача сделать программы перспективными»
«Благодаря моим и вашим усилиям, приложенным за минувшие пять лет, мы получили возможность создать новую стартовую площадку. Осуществленные в ряде сфер реформы стали видимыми, а все остальные меры мы пока продолжаем препринимать», – об этом на встрече с избирателями в городе Иджеван заявил кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении (РПА), действующий глава государства Серж Саргсян.
«Перед нашей политической командой стоит задача сделать программы перспективными, а методы решения проблем – гибкими. Тот факт, что мы находимся у власти, для нас означает беспрекословное служение народу», – заявил лидер РПА.
Серж Саргсян подчеркнул, что в ближайшие пять лет процесс обозначения планов на будущее будет протекать с учетом первостепенности поставленных задач.
«Мы будем оказывать помощь общинам в вопросе более эффективной самоорганизации. Чиновники должен устоять перед соблазном показывать собственную кажущуюся важность», – заявил глава государства.
Касаясь проблем, связанных с национальной безопасностью, Серж Саргсян подчеркнул, что сотрудникам оборонной сферы отдано четкое поручение строго противостоять противнику.
Комментируя проблемы в сфере образования, президент отметил, что с 1 февраля текущего года студенты лишь с согласия родителей могут без залога получать кредит на обучение, которое они могут выплатить после окончания учебы.
В завершении речи Серж Саргсян указал на важность проведения качественных выборов, призвав жителей города к активному участию в голосовании.