Հունվարի 15-23-ին անցկացված սոցիոլոգիական հարցումների համաձայն, հարցման մասնակիցների 66 տոկոսը նշել է, թե իր ձայնը կտա ՀՀ նախագահի թեկնածուներից Սերժ Սարգսյանին: Ըստ հարցման արդյունքների, երկրորդ տեղում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` 10 տոկոս, այնուհետև` Պարույր Հայրիկյանն ու Հրանտ Բագրատյանը` 4-ական տոկոս, Արամ Հարությունյանը` 1 տոկոս, Անդրիաս Ղուկասյանը, Արման Մելիքյանը, Վարդան Սեդրակյանը չեն հաղթահարում 1 տոկոսի շեմը: Միաժամանակ հարցվածների 16 տոկոսը դեռ չի որոշել, որ թեկնածուին կաջակցի: Քարոզարշավի այս փուլում սպասվող մասնակիցների թիվը կազմում է 61 տոկոս»:
Այս տվյալները հրապարակվեց այսօրվա ասուլիսում, որտեղ ամփոփվեց «Արմնյուզ»-ի նախաձեռնությամբ և Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի ու Բալթյան հետազոտությունների՝ Gallup կազմակերպության կողմից իրականացված նախընտրական երկրորդ հարցման արդյունքները:
Հանրային կարծիքի երկրորդ հարցումն իրականացվել է հունվարի 15-23-ը: Հարցմանը մասնակցել է 1020 մարդ Հայաստանի բոլոր շրջաններից: Հարցման արդյունքներն ասուլիսում ներկայացրեց Gallup Organization-ի ներկայացուցիչ Ռասա Ալիշաուսկիենեն:

Gallup: На предстоящих президентских выборах Серж Саргсян получит 66% голосов
«Согласно результатам опроса, проведенного в период с 15 по 23 января, на предстоящих президентских выборах кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении, действующий глава государства Серж Саргсян получит 66% голосов. На втором месте по числу голосов – председатель правления партии «Наследие» Раффи Ованнисян (10%), следом идут глава Объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян, лидер партии «Свобода», депутат парламента Армении Грант Багратян (по 4%). Лидер партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян (1%), беспартийный директор «Радио Ай» Андриас Гукасян, политический советник сети гражданского общества «Беженцы и международное право» Арман Меликян, а также специалист по эпосу Вардан Седракян не преодолели 1-процентный барьер. 16 % респондентов пока не определились, за кого проголосуют в ходе голосования. Явка избирателей на данном этапе агитационной кампании составляет 61%».
Таковы данные второго предвыборного опроса, проведенного телекомпанией «Армньюз» совместно с Армянской социологической организацией и организацией Gallup (Балтийские исследования), которые были опубликованы на сегодняшней пресс-конференции.
Отметим, что опрос проводился в период с 15 по 23 января в Ереване и всех областях республики. В опросе принимали участие 1020 совершеннолетних граждан. Результаты опроса представила представитель организации Gallup Organization Раса Алишаускиене.