Հունվարի 15-23-ին անցկացված սոցիոլոգիական հարցումների համաձայն, հարցման մասնակիցների 66 տոկոսը նշել է, թե իր ձայնը կտա ՀՀ նախագահի թեկնածուներից Սերժ Սարգսյանին: Ըստ հարցման արդյունքների, երկրորդ տեղում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` 10 տոկոս, այնուհետև` Պարույր Հայրիկյանն ու Հրանտ Բագրատյանը` 4-ական տոկոս, Արամ Հարությունյանը` 1 տոկոս, Անդրիաս Ղուկասյանը, Արման Մելիքյանը, Վարդան Սեդրակյանը չեն հաղթահարում 1 տոկոսի շեմը: Միաժամանակ հարցվածների 16 տոկոսը դեռ չի որոշել, որ թեկնածուին կաջակցի: Քարոզարշավի այս փուլում սպասվող մասնակիցների թիվը կազմում է 61 տոկոս»:
Այս տվյալները հրապարակվեց այսօրվա ասուլիսում, որտեղ ամփոփվեց «Արմնյուզ»-ի նախաձեռնությամբ և Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի ու Բալթյան հետազոտությունների՝ Gallup կազմակերպության կողմից իրականացված նախընտրական երկրորդ հարցման արդյունքները:
Հանրային կարծիքի երկրորդ հարցումն իրականացվել է հունվարի 15-23-ը: Հարցմանը մասնակցել է 1020 մարդ Հայաստանի բոլոր շրջաններից: Հարցման արդյունքներն ասուլիսում ներկայացրեց Gallup Organization-ի ներկայացուցիչ Ռասա Ալիշաուսկիենեն:

“According to the results of the survey held on January 15-23 at the upcoming presidential elections presidential candidate Serzh Sargsyan will get 66% of votes, Raffi Hovannisian will get 10% Paruyr Hayrikyan and Hrant Bagratyan will receive 4% each, Aram Harutyunyan 1%, Andrias Ghukasyan, Arman Melikyan, Vardan Sedrakyan do not reach the threshold of 1%. The 16% of the respondents has not yet decided which of the candidates they will support. The number of participants of in this round will make 61%.”
These data were published in the press conference held today. The results of the second survey held by Gallup organization, Armenian Sociological association and Armnews were summed up today at the press conference.
The second survey based on the public opinion was implemented from January 15 to 23. 1020 people from all the regions of Armenia took part in the survey. The results of the survey were presented by Rasa Alishauskene, the Gallup Organization representative.