«Առաջիկա նախագահական ընտրություններում Հայաստանի 1020 քաղաքացիների 21 տոկոսը երբեք չի քվեարկի թեկնածու Հրանտ Բագրատյանի օգտին, 18 տոկոսը` Պարույր Հայրիկյանի, 17-ական տոկոսը` Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և Արամ Հարությունյանի, 15-ական տոկոսը` Արման Մելիքյանի ու Վարդան Սեդրակյանի, 13 տոկոսը` Սերժ Սարգսյանի, 6 տոկոսը` Անդրիաս Ղուկասյանի, 19 տոկոսը` չգիտի»:
Այս տվյալները ներկայացվեց այսօրվա ասուլիսում, որն ամփոփում էր «Արմնյուզ»-ի նախաձեռնությամբ և Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի ու Բալթյան հետազոտությունների՝ Gallup կազմակերպության կողմից իրականացված նախընտրական երկրորդ հարցման արդյունքները:
Հանրային կարծիքի երկրորդ հարցումն իրականացվել է հունվարի 15-23-ը: Հարցմանը մասնակցել է 1020 չափահաս բնակիչ Հայաստանի բոլոր շրջաններից: Հարցման արդյունքներն ասուլիսում ներկայացրեց Gallup Organization-ի ներկայացուցիչ Ռասա Ալիշաուսկիենեն:
Ըստ հարցման, Հայաստանի քաղաքացիներին առավել մոտ է «Հայաստանի Հանրապետական» կուսակցությունը, այնուհետև` ԲՀԿ-ն, «Ժառանգությունը», ՀԱԿ-ը, ՀՅԴ-ն:
Նշենք, որ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի ու Բալթյան հետազոտությունների՝ Gallup կազմակերպության կողմից իրականացված նախընտրական առաջին հարցման արդյունքները հրապարակվել են դեռևս դեկտեմբերին, իսկ երրորդ` վերջին հարցման արդյունքները կհրապարակվեն փետրվարի 9-ին:

21 percent of 1,020 Armenian citizens would never vote for Hrant Bagratyan, 18 percent for Paruyr Hayrikyan, 17 percent for Raffi Hovannisian and Aram Harutyunyan, 15 percent for Arman Melikyan and Vardan Sedrakyan, 13 percent for Serzh Sargsyan, 6 percent for Andrias Ghukasyan, 19 percent don’t know, according to the second pre-election poll conducted by Baltic Surveys/The Gallup Organization and Armenian Sociological Association on the initiative of ArmNews.
1,020 interviews were conducted in all regions of Armenia between 15 and 23 January 2013. Gallup Organization representative, Dr. Rasa Alisauskiene, presented the poll results at a news conference in Yerevan.
According to the poll, most of Armenian citizens think the Republican Party of Armenia is closest to them, followed by Prosperous Armenia Party, Heritage, ANC and ARF Dashnaktsutyun.