Վրաստանի փոխվարչապետ. Էներգետիկայի ոլորտում հայ-վրացական  համագործակցությունը կարևոր ուղղություն է
Վրաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Հովհաննես Մանուկյանը հանդիպել է Վրաստանի փոխվարչապետ, էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Կախա Կալաձեի հետ: ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, դեսպան Մանուկյանը, ի նկատի ունենալով իր առաջին պաշտոնական հանդիպումը փոխվարչապետ Կալաձեի հետ, նախ շնորհավորել է նրան պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ երկու երկրների գործընկերային հարաբերությունները հետայսու ևս կպահպանեն ձևավորված բարձր մակարդակը:
Վրաստանի փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնել բարեմաղթանքների համար և նշել, որ հայ-վրացական փոխադարձ համագործակցությունը էներգետիկայի բնագավառում երկկողմ հարաբերությունների կարևոր ուղղություններից է և պատրաստակամություն հայտնեց շարունակել համագործակցությունը հայկական կողմի հետ ձևավորված սերտ գործընկերային ոգուն համապատասխան: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև համագործակցության և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք խնդիրներ:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանը և փոխվարչապետը քննարկել են նաև տարածաշրջանային և Վրաստանի ներքաղաքական իրավիճակին առնչվող հարցեր: Հանդիպման կողմերը միասնական կարծիք արձանագրել են երկու պետությունների միջև առկա համագործակցութունն առավել ընդլայնելու անհրաժեշտության մասին:

Georgian Deputy PM: Armenian – Georgian cooperation in sphere of Energy is important
Hovhannes Manukyan, the Armenian ambassador to Georgia, met the Georgian Deputy PM Kakha Kaladze. Ambassador Manukyan taking into consideration his first official meeting with the Deputy PM Kaladze congratulated him for being appointed on such a responsible position and hoped that the partnering relations between the two countries will preserve the formed high level nature, the Press Service of the Armenian Foreign Ministry reports.
The Georgian Deputy PM thanked for the warm wishes and mentioned that the Armenian – Georgian mutual cooperation in the sphere of Energy is one of the important directions. He expressed his willingness to continue the cooperation that is formed with the Armenian side. The two have discussed issues of mutual interest between Georgia and Armenia.
The Ambassador and the Deputy PM have also discussed regional issues as well as issues concerning the inner political situation of Georgia.