Հունվարի 30-ին, Դուբայում, «Զարգացող օդանավակայանների 2-րդ ամենամյա համաժողով-ցուցահանդես 2013-ի» ընթացքում հրապարակվեցին ավելի քան 20 նոմինացիաներում քվեարկությունների արդյունքները: Նոմինացիաները տարբեր էին. «Աշխարհի լավագույն օդանավակայան», «Միջին Արևելքի լավագույն օդանավակայան», «Եվրոպայի լավագույն օդանավակայան», և այլն: Ըստ «ԱՊՀ, Ռուսաստանի, և Բալթյան երկրների լավագույն օդանավակայան» նոմինացիայի քվեարկության արդյունքների, Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանը լավագույնն է ԱՊՀ տարածքում:
«Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ Զվարթնոց միջազգային օդանավակայանը Դուբայում գործող Arabian Reach կազմակերպության կողմից առաջադրվել էր “Զարգացող շուկաների օդանավակայաններ մրցանակաբշխությանը” /“EMAA” “Emerging Markets Airports Award”/:
Զվարթնոցից բացի ԱՊՀ-ից ընտրվել էին ևս չորս` Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» եւ «Շերեմետեւո», Սանկտ Պետերբուրգի «Պուլկովո» և Բիշքեկի «Մանաս» օդանավակայանները: Քվեարկությունն ընթացավ ավելի քան մեկ ամիս:
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողության ժամանակ, մրցանակը ստացավ «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ գլխավոր մենեջեր Մարսելո Վենդեն:

Zvartnots named Best CIS Airport
On January 30, during the 2nd Annual Emerging Airports Conference and Exhibition held in Dubai, the results of votes for over 20 nominations were announced. The nominations were different: “Best Emerging Airport of the World”, “Best Emerging Airport of Middle East”, Best Emerging Airport Europe”, etc. According to the results for the nomination “Best Emerging Airport of Russia, CIS & Baltic States”, Yerevan Zvartnots International Airport is the best in CIS.
Zvartnots International Airport was nominated by the company Arabian Reach, Dubai for “EMAA” (Emerging Markets Airports Award).
Besides Zvartnots, four airports of CIS countries, namely Domodedovo and Sheremetyevo Airports of Moscow, Pulkovo Airport of St. Petersburg, Manas Airport of Bishkek were nominated as well. Voting lasted for more than one month.
During the award ceremony, the award was received by the General Manager of “Armenia” International Airports” CJSC Marcelo Wende, company’s press service reported.