ԱՆ. Պարույր Հայրիկյանին վիրահատում են
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանին վիրահատոււմ են:
«Ինչպես հայտնի է, երեկ ուշ երեկոյան հրազենից վիրավորված ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը շտապօգնության մեքենայով տեղափոխել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն: Հանրապետության բարձրաստիճան պաշտոնյաների թվում, րոպեներ անց, բժշկական կենտրոնում էր ՀՀ առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանը։ Նախարարն այցելել է տուժած քաղաքական գործչին, զրուցել նրա հետ, ապա լրագրողներին հայտնել, որ Պարույր Հայրիկյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում, վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության։ Ողջ գիշերը Դերենիկ Դումանյանին ժամանակ առ ժամանակ տեղեկացրել են Պարույր Հայրիկյանի վիճակի մասին։ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի մասնագետների աչալուրջ հսկողության շնորհիվ ԱԻՄ առաջնորդի մոտ գիշերը վիճակի վատթարացում չի արձանագրվել։
Դերենիկ Դումանյանն այսօր առավոտյան կրկին այցելեց «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։ Առավոտյան ևս Պարույր Հայրիկյանի վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության, կայուն։ Մասնագետներն այս պահին նրան վիրահատում են»:

Покушение на Паруйра Айрикяна: кандидата в президенты Армении оперируют
Министерство здравоохранения Армении сообщает, что кандидата в президенты, лидера Объединения «Национальное самоопределение» Паруйра Айрикяна оперируют.
«Как известно, накануне поздно вечером Паруйр Айрикян с огнестрельным ранением был перевезен в медцентр „Св. Григория Просветителя”. Вместе с высокопоставленными должностными лицами страны в медцентр прибыл и министр здравоохранения Дереник Думанян. Министр навестил политического деятеля, побеседовал с ним, после чего сообщил журналистам, что его жизни не угрожает опасность. Состояние оценивается как средней тяжести. Ночью Д. Думаняну сообщали о состоянии Паруйра Айрикяна. Благодаря пристальному вниманию специалистов медцентра ночью ухудшения состояния здоровья кандидата в президенты не наблюдалось.
Сегодня утром Дереник Думанян вновь прибыл в медцентр. Утром медики оценивали состояние Паруйра Айрикяна как стабильное, средней тяжести. На данный момент его оперируют».