«Բարսելոնի» և «Միլանի» նախկին հարձակվող Ռոնալդինյոն խոստովանել է, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» կարող էր ավելի շատ տիտղոսների արժանանալ, եթե ժամանակին որոշեր ՊՍԺ-ից գնել իր տրանսֆերը:
Հիշեցնենք, որ 2003 թ. բրազիլացուն ակտիվորեն ուղարկում էին «Օլդ Տրաֆֆորդ», բայց արդյունքում ֆուտբոլիստը 21 մլն ֆունտ ստեռլինգով տեղափոխվեց Կատալոնիա: 2006 թ.-ին «Բարսելոնը» նաև Ռոնալդինյոյի անմիջական ջանքերով դարձավ Չեմպիոնների լիգայի մրցաշարի հաղթող` եզրափակչում 2:1 հաշվով պարտության մատնելով Լոնդոնի «Արսենալին»:
«Կարծում եմ` «Մանչեսթեր Յունայթեդը» պետք է զղջա, որ ժամանակին չի գնել իմ տրանսֆերը: Եթե տեղափոխվեի անգլիական թիմ, ապա նրանք ավելի շատ տիտղոսների կարժանանային:
Ես հանդես եմ եկել հզոր ակումբներում և նվաճել եմ հնարավոր բոլոր մրցանակները: Միակ բանը, ինչի համար ափսոսում եմ, այն է, որ քիչ եմ խաղացել Լիոնել Մեսսիի հետ»,- նշել է Ռոնալդինյոն:

Ronaldinho: Manchester United would have won more Champions League titles with me
Brazilian international Ronaldinho has stated his belief that Manchester United would have won more than three Champions League titles had he played for the club, Sports Mole reported.
The 32-year-old had the chance to join United in 2003 when it became known that he was to leave Paris Saint-Germain.
However, he opted to sign for Barcelona, where he spent five years before switching to AC Milan.
Discussing his rejection of the Red Devils, Ronaldinho has insisted that their trophy history would have been much different had he been part of the club.
"Yes, that was the only time it has been a real option. If Manchester United had signed me they would have won more European Cups," he told the Daily Mail.