«Սանթոսի» առաջատար Նեյմարը խոսել է Անգլիայի հավաքականի մասին` նշելով, որ այդ թիմը չի կարող հաղթել Բրազիլիայում կայանալիք աշխարհի 2014 թ. առաջնությունում: Այս մասին տեղեկացնում է Goal.com-ը:
«Չեմ կարծում, որ Անգլիայի հավաքականը կկարողանա հաղթել Բրազիլիայում: Այս ընտրանին ունի մի քանի ոչ վատ ֆուտբոլիստներ և ուրիշ ոչինչ: Նրանք շատ են հույսը դնում Ուեյն Ռունիի լավ խաղի վրա: Այլ առաջատարներ անգլիացիները չունեն:
Որպես օրինակ` նշեմ Իսպանիայի հավաքականին: Եթե չստացվի Ինյեստայի խաղը, ապա նրանք ունեն Խավի: Արգենտինայի ընտրանին Մեսսիի փոխարեն կարող է խաղադաշտ դուրս բերել Ագուերոյին կամ Տևեսին: Անգլիայի ընտրանին նման բանի մասին կարող է միայն երազել»,- նշել է Նեյմարը:

Neymar says England have no chance of winning the World Cup — because they are a one-man team, The Sun reported.
The Brazil superstar claims Wayne Rooney is Three Lions’ ONLY matchwinner.
Ahead of tonight’s Wembley friendly to celebrate the FA’s 150th anniversary, Neymar said: “England are a good team with some very good players — but I don’t look at them as one of our main rivals for the World Cup.
“Maybe they rely too much on Rooney — once you look past him you don’t see an obvious player who can win them a match. But Brazil have got many players who can.
“England have players to do well — but do I think they have the same quality as Spain and Argentina? No.