Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանում` Վեսթմինստերյան պալատում կբացվի հատուկ հոգեբուժական կլինիկա, որը կսպասարկի օրենսդիր մարմնի անդամներին: Այս մասին հաղորդում «Ռիա նովոստի» լրատվական գործակալությունը` հղում անելով «Times» պարբերականի էլեկտրոնային տարբերաի հաղորդած տեղեկություններին:
Տեղեկատվության համաձայն բժշկական հաստատությանը տարեկան կտրամադրվի 25 հազար ֆունտ-սթեռլինգ:
Պարբերականը նշում է, որ մեծ թվող քաղաքական գործիչներ տառապում են «դեպրեսիայից կամ տանջող անհանգստությունից»:
Հրապարկմանը կից ներկայացվել են երկու պատգամավորների լուսանկարներ, որոնցից մեկը փորձել է ինքնասպան լինել, իսկ մյուսը 30 տարի տառապել է հոգեկան խանգարման տեսակներից մեկով:
«Մասնագետներն իրենց օգնությունը պատգամավորներին կառաջարկեն Վեսթմինստերյան պալատում: Պատգամավորներն ասում են, որ կարծրատիպերի պատճառով իրենք դժվարանում են դիմել իրենց ընտանեկան բժիշկներին»,- նշում է պարբերականը:

В парламенте Великобритании появится служба психиатрической помощи. Ожидается приличный доход
Парламент Великобритании сформирует специальную службу психиатрической помощи депутатам. Как передает ИТАР-ТАСС, это будет консультационная и справочная служба, а не клиника.
Согласно информации, специалисты службы будут оказывать парламентариям не только неотложную психологическую помощь, но также назначать лечение и проводить когнитивно-поведенческую терапию.
По словам представителя пресс- службы Палаты общин Гарри Колдера, для работы будут задействованы сторонние платные психоаналитики. Планируется, что годовой бюджет новой службы составит 25 тысяч фунтов.
Отмечается, что необходимость создания подобного учреждения, как указали сами парламентарии, обусловлена тем, что депутатам неловко обращаться к врачам по месту жительства по поводу психологических проблем из-за предубеждений, бытующих в отношении людей, которые испытывают подобные трудности.