Մահմուդ Ահմադինեժադի հայտնի բաճկոնը աճուրդի ժամանակ վաճառվել է 54 մլն թումանով
Տեղեկատվության մեջ նշվում է, որ նախորդ տարի տեղի ունեցած մամլո ասուլիսներից մեկի ընթացքում ամերիկյան «CBS» հեռուստաալիքի պարսկերեն բաժնի լրագրողը խնդրել էր, որ Մահմուդ Ահմադինեժադն իր բաճկոնը նվիրի իրեն:
Իրանական աղբյուրը նշում է, որ պարզ և հասարակ կացութաձևի խորհրդանիշ համարվող Իրանի նախագահի հայտնի բաճկոնը մինչ այդ արդեն աճուրդի ժամանակ վաճառվել էր 54 մլն թումանով:
Նշենք, որ Իրանում իրականացվող «ՄԵՀՐ» բնակարանաշինական ծրագրերից մեկին օգնելու նպատակով 2011թ. կայացած աճուրդի ժամանակ 2 միլիարդ 500 միլիոն թումանով վաճառվել էր նաև Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադի «Պեժո» ավտոմեքենան:

Знаменитая ветровка Махмуда Ахмадинежада ушла с молотка за 54 млн туманов
Знаменитая ветровка Махмуда Ахмадиежада ушла с молотка за 54 млн туманов. Об этом сообщает иранское информагентство «МЕХР».
Согласно информации, в ходе одной из пресс-конференций, прошедших в минувшем году, журналист фарсиязычной службы американского телеканала «CBS» попросил, чтобы Махмуд Ахмадинежад подарил ему свою ветровку.
Иранский источник отмечает, что знаменитая ветровка президента Ирана, считающегося символом неприхотливого и обычного жизненного уклада, ранее уже была продана за 54 млн туманов.
Отметим, что в ноябре 2010 года для поддержки программы по строительству жилья «МЕХР» автомобиль «Пежо» президента Ирана был выставлен на аукцион и продан за 2 миллиарда 500 миллионов туманов ($2500 000).