ԼՂՀ ՊԲ. Հակառակորդն ակտիվացել է
Վերջին երեք օրերի ընթացքում հակառակորդն աննախադեպ ակտիվություն է դրսևորում շփման գծի ողջ երկարությամբ, տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները միայն փետրվարի 16ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից ղարաբաղյան դիրքերի ուղղությամբ արձակել են 1500-ից ավելի կրակոց, որոնց մի մասը “СВД” և “Իստիգլալ” տիպի դիպուկահար զենքերից:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների և շփման գոտու ողջ երկարությամբ հաստատել լիարժեք վերահսկողություն:

Накануне и в день президентских выборов в Армении ВС Азербайджана проявили беспрецедентную активность на линии соприкосновения
В течение последних нескольких дней противник проявляет беспрецедентную активность по всему периметру линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Согласно информации источника, лишь в период с 16 по 18 февраля передовые подразделения ВС Азербайджана из оружия разного калибра, в частности снайперского оружия типа «СВД»и «Истиглал», произвели в направлении позиций АО НКР свыше 1500 выстрелов.
Для подавления активности противника передовые подразделения АО НКР предприняли ответные действия и по всему периметру линии соприкосновения установили полноценный контроль.