«Էքզիտ փոլի» արդյունքներ. Սերժ Սարգսյանը ստացել է ընտրողների ձայների 58 տոկոսը (տեսանյութ)
Gallup Organization կողմից անցկացված «Էքզիթ փոլի» արդյունքներով նախագահական ընտրությունների հենց առաջին փուլում հաղթել է ՀՀ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը` ստանալով ընտրողների ձայների 58 տոկոսը:
Երկրորդ տեղում Րաֆֆի Հովհաննիսյանն է` 32%-ով, որին հետևում են Պարույր Հայրիկյանն ու Հրանտ Բագրատյանը` 3-ական տոկոս: Վարդան Սեդրակյանը, Արման Մելիքյանը և Անդրիաս Ղուկասյանը ստացել են էքզիթ-փոլի ընթացքում հարցվածների 1-ական տոկոսի ձայները:
Այս տվյալները քիչ առաջ «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության եթերում ներկայացրեց Gallup Organization ներկայացուցիչը: Վերջինիս ներկայացմամբ` հարցումն անց է կացվել 122 տեղամասերում, որին մասնակցել են 19130 ընտրողներ:

По данным Exit poll на президентских выборах в Армении Серж Саргсян набрал 58% голосов
Согласно данным Exit poll, представленным Gallup Organization в результате завершившихся чуть ранее президентских выборов в Армении, действующий президент РА Серж Саргсян набрал 58% голосов избирателей.
На втором месте – лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян с 32%, за ним следуют глава Объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян и председатель партии «Свобода» Грант Багратян по 3% голосов. Кандидаты в президенты Арман Меликян, Андриас Гукасян и Вардан Седракян набрали по 1%.
Эти данные в эфире телекомпании «Армньюз» минутами ранее обнародовала представитель Gallup Organization, отметив, что опрос проводился в 122 избирательных участках, в нем приняли участие 19130 избирателей.